Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Poważne pytanie do Polaków. Ale to prezydent Andrzej Duda nie zdał egzaminu. Sondaż

Prezydent Andrzej Duda złożył przysięgę 6 sierpnia 2015 roku. Po trzech latach Polacy zostali zapytani, czy głowa państwa dobrze się z niej wywiązuje. Niestety, połowa Polaków odpowiedziała "nie".

Share
Poważne pytanie do Polaków. Ale to prezydent Andrzej Duda nie zdał egzaminu. Sondaż
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d21ajee

Połowa Polaków uważa, że Andrzej Duda nie wywiązuje się dobrze z przysięgi prezydenckiej - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl. Kolejne 26 proc. badanych jest przeciwnego zdania, a 23 proc. nie zajęło stanowiska w sprawie.

Prezydent nie dotrzymuje słowa danego 6 sierpnia 2015 roku przede wszystkim według osób powyżej 50 roku życia (60 proc.), z wykształceniem wyższym (52 proc.) i z miast liczących powyżej 200 tysięcy mieszkańców (57 proc.).

Zobacz też: Andrzej Duda nie chce się wycofać. "To przepis na porażkę"

Za wcześnie odbierać nadzieję na reelekcję

Wynik sondażu skomentował politolog Antoni Dudek. Jak zauważył, jest "zaskakujący w świetle innych badań, wskazujących, że ponad połowa respondentów obdarza prezydenta Andrzeja Dudę zaufaniem".

d21ajee

- Trudno nie łączyć tych niekorzystnych dla prezydenta wyników z jego pasywną postawą wobec ostatnich nowelizacji ustaw o sądownictwie oraz porażki, jaką odniósł w sprawie przeprowadzenia referendum konstytucyjnego. Byłbym jednak bardzo ostrożny z wyciąganiem na podstawie tego badania jakichś dalej idących wniosków na przykład na temat mniejszych szans prezydenta Dudy na reelekcję - ocenił profesor.

Źródło: rp.pl

d21ajee

Podziel się opinią

Share
d21ajee
d21ajee
Więcej tematów