Trwa ładowanie...
d1fjwt3

Poważne pytanie do Polaków. Ale to prezydent Andrzej Duda nie zdał egzaminu. Sondaż

Prezydent Andrzej Duda złożył przysięgę 6 sierpnia 2015 roku. Po trzech latach Polacy zostali zapytani, czy głowa państwa dobrze się z niej wywiązuje. Niestety, połowa Polaków odpowiedziała "nie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minęły prawie trzy lata, od kiedy Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta
Minęły prawie trzy lata, od kiedy Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1fjwt3

Połowa Polaków uważa, że Andrzej Duda nie wywiązuje się dobrze z przysięgi prezydenckiej - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl. Kolejne 26 proc. badanych jest przeciwnego zdania, a 23 proc. nie zajęło stanowiska w sprawie.

Prezydent nie dotrzymuje słowa danego 6 sierpnia 2015 roku przede wszystkim według osób powyżej 50 roku życia (60 proc.), z wykształceniem wyższym (52 proc.) i z miast liczących powyżej 200 tysięcy mieszkańców (57 proc.).

Zobacz też: Andrzej Duda nie chce się wycofać. "To przepis na porażkę"

Za wcześnie odbierać nadzieję na reelekcję

d1fjwt3

Wynik sondażu skomentował politolog Antoni Dudek. Jak zauważył, jest "zaskakujący w świetle innych badań, wskazujących, że ponad połowa respondentów obdarza prezydenta Andrzeja Dudę zaufaniem".

- Trudno nie łączyć tych niekorzystnych dla prezydenta wyników z jego pasywną postawą wobec ostatnich nowelizacji ustaw o sądownictwie oraz porażki, jaką odniósł w sprawie przeprowadzenia referendum konstytucyjnego. Byłbym jednak bardzo ostrożny z wyciąganiem na podstawie tego badania jakichś dalej idących wniosków na przykład na temat mniejszych szans prezydenta Dudy na reelekcję - ocenił profesor.

Źródło: rp.pl

d1fjwt3

Podziel się opinią

Share

d1fjwt3

d1fjwt3
Więcej tematów