Trwa ładowanie...

Potężna burza przeszła nad Warszawą - zalane metro

Potężna burza przeszła nad Warszawą. Najgorsza sytuacja jest w Wesołej i Wawrze, gdzie strażacy nie nadążają z odbieraniem zgłoszeń z podtopionych domów.

Share
Potężna burza przeszła nad Warszawą - zalane metroŹródło: WP.PL
d30tumt

- Kilka minut przed godz. 20 zaczęły do nas napływać zgłoszenia o lokalnych podtopieniach, które pojawiły się w Starej Miłośnie, Wesołej, Sulejówku - poinformował rzecznik warszawskiej Straży Pożarnej Piotr Tabencki.

Jak powiedział, zgłoszenia napływają także z Wawra, Międzylesia, części Pragi i Ursynowa. - Opady były na tyle intensywne, że kanalizacja miejska nie była w stanie odebrać tej wody opadowej. W związku z tym woda płynęła ulicami, wdzierała się na prywatne posesje i do budynków - dodał.

Tabencki zaznaczył, że ulewa mogła spowodować problemy komunikacyjne w Warszawie. - Na pewno główne ulice są przejezdne, natomiast z bocznymi ulicami może być problem - powiedział.

d30tumt

Stację metra Imielin, z powodu zawilgocenia, trzeba było wyłączyć z ruchu na prawie dwie godziny. Komunikacja w metrze nie została jednak przerwana. Pociągi przejeżdżały przez tę stację, nie zatrzymując się.

Zalana jest między innymi stacja metra Imielin na Ursynowie, nie zatrzymują się na niej pociągi. Ucierpiał także szpital onkologiczny na Ursynowie oraz piwnice Centrum Zdrowia Dziecka.

Robiłeś zdjęcia z przejścia burzy? Wyślij je do nas!

d30tumt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30tumt
d30tumt
Więcej tematów