Trwa ładowanie...
ycipk-271t7f

"Poszliśmy za ciosem". Internauci podjęli wyzwanie Wirtualnej Polski

Wyzwanie #TrashChallenge, rzucone przez redakcję Wirtualnej Polski, przynosi pierwsze efekty. Na dziejesie.wp.pl internauci wysyłają do nas zdjęcia przedstawiające wysprzątane ze śmieci okolice. Czekamy na więcej!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauci podjęli wyzwanie #trashchallenge
Internauci podjęli wyzwanie #trashchallenge (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Katarzyna)
ycipk-271t7f

Podjęliście wyzwanie

Pierwsze materiały spłynęły do nas już w czwartek. To właśnie 21 marca opublikowaliśmy artykuł o podjętym przez naszą redakcję wyzwaniu #TrashChallenge.

WP
Podziel się
ycipk-271t7f

Na zdjęciach wysłanych z okolicy Iwanowic Małych (Śląskie), widzimy że nasi czytelnicy zmagali się z uprzątnięciem waty oraz plastikowych butelek.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Na Śląsku wyzwanie podjęła również pani Katarzyna. Jak zaznaczyła w wysłanej do nas wiadomości, w miejscowości Herby temat dbania o przyrodę nie jest mieszkańcom obcy. "Jesteśmy z małej wsi pod Częstochową. Sprzątają młodsi, starsi oraz dzieci" - poinformowała internautka.

Nasza czytelniczka zachęca też innych: "zapraszam wszystkich mieszkańców osiedla: dzieci, młodzież, starszą młodzież i najstarszą młodzież. Worki zapewnia nadleśnictwo" - nawołuje kobieta.

ycipk-271t7f
Źródło: dziejesie.wp.pl

My również apelujemy, by dbać o swoją okolicę. Każdy podniesiony papierek przyczynia się do polepszenia stanu naszego środowiska. Wy również możecie podjąć wyzwanie trash challenge i przyłączyć się do naszej akcji. Zdjęcia i nagrania Waszych zmagań wysyłajcie na dziejesie.wp.pl!

Trash challenge

Zaczęło się od wpisu na Facebooku, w którym jeden z użytkowników zamieścił dwa zdjęcia. Na jednym - dzikie wysypisko, na drugim - to samo miejsce wysprzątane na błysk. "Nowe wyzwanie dla was, znudzone nastolatki. Zróbcie zdjęcie miejsca, które potrzebuje sprzątania i pokażcie, co z nim zrobiliście".

ycipk-271t7f

Zobacz także: "Trash challenge". Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

Post zadziałał na naszą wyobraźnię, postanowiliśmy działać. Dzięki pomocy Lasów Państwowych trafiliśmy do miejsca, które naprawdę wymagało posprzątania. W 11 osób i w godzinę uzbieraliśmy 30 worków śmieci (w tym przynajmniej jeden samochód w częściach). Zamówiliśmy kontener, a odpady zostały wywiezione z lasu przez wyspecjalizowaną firmę współpracującą z lasami państwowymi.

Czytaj również: Trash challenge - Wyzwanie WP podjęte przez "Dziennik Bałtycki" i Noizz

ycipk-271t7f
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-271t7f

ycipk-271t7f
ycipk-271t7f