Trwa ładowanie...

"Poszliśmy za ciosem". Internauci podjęli wyzwanie Wirtualnej Polski

Wyzwanie #TrashChallenge, rzucone przez redakcję Wirtualnej Polski, przynosi pierwsze efekty. Na dziejesie.wp.pl internauci wysyłają do nas zdjęcia przedstawiające wysprzątane ze śmieci okolice. Czekamy na więcej!
Share
Internauci podjęli wyzwanie #trashchallenge
Internauci podjęli wyzwanie #trashchallengeŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Katarzyna
dan9y70

Podjęliście wyzwanie

Pierwsze materiały spłynęły do nas już w czwartek. To właśnie 21 marca opublikowaliśmy artykuł o podjętym przez naszą redakcję wyzwaniu #TrashChallenge.

   WP
Źródło: WP

Na zdjęciach wysłanych z okolicy Iwanowic Małych (Śląskie), widzimy że nasi czytelnicy zmagali się z uprzątnięciem waty oraz plastikowych butelek.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Na Śląsku wyzwanie podjęła również pani Katarzyna. Jak zaznaczyła w wysłanej do nas wiadomości, w miejscowości Herby temat dbania o przyrodę nie jest mieszkańcom obcy. "Jesteśmy z małej wsi pod Częstochową. Sprzątają młodsi, starsi oraz dzieci" - poinformowała internautka.

dan9y70

Nasza czytelniczka zachęca też innych: "zapraszam wszystkich mieszkańców osiedla: dzieci, młodzież, starszą młodzież i najstarszą młodzież. Worki zapewnia nadleśnictwo" - nawołuje kobieta.

Źródło: dziejesie.wp.pl

My również apelujemy, by dbać o swoją okolicę. Każdy podniesiony papierek przyczynia się do polepszenia stanu naszego środowiska. Wy również możecie podjąć wyzwanie trash challenge i przyłączyć się do naszej akcji. Zdjęcia i nagrania Waszych zmagań wysyłajcie na dziejesie.wp.pl!

Trash challenge

Zaczęło się od wpisu na Facebooku, w którym jeden z użytkowników zamieścił dwa zdjęcia. Na jednym - dzikie wysypisko, na drugim - to samo miejsce wysprzątane na błysk. "Nowe wyzwanie dla was, znudzone nastolatki. Zróbcie zdjęcie miejsca, które potrzebuje sprzątania i pokażcie, co z nim zrobiliście".

dan9y70

Zobacz także: "Trash challenge". Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

Post zadziałał na naszą wyobraźnię, postanowiliśmy działać. Dzięki pomocy Lasów Państwowych trafiliśmy do miejsca, które naprawdę wymagało posprzątania. W 11 osób i w godzinę uzbieraliśmy 30 worków śmieci (w tym przynajmniej jeden samochód w częściach). Zamówiliśmy kontener, a odpady zostały wywiezione z lasu przez wyspecjalizowaną firmę współpracującą z lasami państwowymi.

Czytaj również: Trash challenge - Wyzwanie WP podjęte przez "Dziennik Bałtycki" i Noizz

dan9y70

Podziel się opinią

Share
dan9y70
dan9y70
Więcej tematów