Trwa ładowanie...

Trash challenge - Wyzwanie WP podjęte przez "Dziennik Bałtycki" i Noizz

Wyzwanie w internetowej grze, które Wirtualna Polska rzuciła redakcjom "Dziennika Bałtyckiego" i Noizz, zostało podjęte. Zasady #trashchallenge są proste. Trzeba znaleźć zaśmiecone miejsce i je posprzątać. Ekipa WP była w okolicach Celestynowa - teraz czas na następnych. Zróbcie to lepiej od nas!

Share
Trash challenge - Wyzwanie WP podjęte przez "Dziennik Bałtycki" i Noizz
Źródło: WP.PL, fot: Maciej Stanik
d373fhz

Były już wyzwania wymagające do oblewania się zimną wodą czy chwalenie się zdjęciami sprzed 10 lat. #trashchallenge jest inne i wyjątkowe, bo przynosi realną zmianę wokół nas.

Zaczęło się od dwóch zdjęć zamieszczonych w mediach społecznościowych, na których użytkownik pokazał to samo miejsce przed i po tym, jak wziął się po prostu do sprzątania. "Nowe wyzwanie dla was, znudzone nastolatki. Zróbcie zdjęcie miejsca, które potrzebuje sprzątania i pokażcie, co z nim zrobiliście" - zaapelował autor fotografii, a w redakcji WP postanowiliśmy odpowiedzieć na jego wezwanie.

WP angażuje się w akcję

Dzięki pomocy Lasów Państwowych trafiliśmy do miejsca, które naprawdę wymagało posprzątania.

Źródło: WP

W lesie pod Celestynowem w 11 osób i w godzinę uzbieraliśmy 30 worków śmieci (w tym przynajmniej jeden samochód w częściach). Zamówiliśmy kontener, a odpady zostały wywiezione z lasu przez wyspecjalizowaną firmę współpracującą z lasami państwowymi.

d373fhz

Rzucamy wyzwanie. #trashchallengeMEDIA

To jednak nie wszystko. Postanowiliśmy bowiem zmienić zasady gry i rzuciliśmy wyzwanie redakcjom "Dziennika Bałtyckiego" i Noizz, aby pobiły nasz rekord sprzątania. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać.

"Podejmujemy wyzwanie i pokażemy Wam, jak to się robi ;) Zmieniajmy razem rzeczywistość wokół nas" - napisała na Facebooku redakcja "Dziennika Bałtyckiego". "Hej, dzięki za nominację. Oczywiście podejmujemy wezwanie i już niedługo odpowiemy czymś mocnym" - zapowiada z kolei ekipa Noizz.

WP/FB
Źródło: WP/FB

Dajemy naszym kolegom z konkurencji tydzień na wykonanie zadania - wtedy sami będą mogli nominować kolejne redakcje. Powodzenia!

Liczymy też na Was, naszych czytelników. Wierzymy, że Wy też uznacie naszą akcję za ważną i potrzebną. Róbcie zdjęcia, sprzątajcie i chwalcie się nam na dziejesie.wp.pl!

Zobacz także: "Trash challenge". Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

d373fhz

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d373fhz
d373fhz
Więcej tematów