Trwa ładowanie...
wybory

"Postępowanie Chaveza, to poważny błąd"

Rząd Kolumbii zaprotestował przeciwko publicznym wystąpieniom prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, w których krytykuje on kolumbijskiego kandydata na prezydenta - poinformował minister spraw sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Kolumbii Fabio Valencia. Minister określił postępowanie Chaveza, jako "poważny błąd".

Share
"Postępowanie Chaveza, to poważny błąd"
Źródło: AFP
d1v611x

Chavez skrytykował publicznie jednego z kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich w Kolumbii, Juana Manuela Santosa. Powiedział o nim, że "stanowi zagrożenie dla pokoju na kontynencie". Juan Manuel Santos jest byłym ministrem obrony i kandydatem Partii Konserwatywnej Kolumbii.

Chavez powiedział również, że wybór Santosa "nie przyczyni się do poprawy stosunków między Kolumbią a Wenezuelą", a także, że nawet jeśli wygra on wybory nie zostanie przyjęty w Caracas jak prezydent.

Wybory w Kolumbii rozpoczną się 30 maja. Prócz Santosa, o stanowisko prezydenta ubiegają się Antanas Mockus, z centrowej Partii Zielonej, który jest faworytem sondaży (38%),była minister spraw zagranicznych Noemi Sanin z Partii Konserwatywnej (9%) i kandydat centroprawicowego Ruchu Radykalnej Zmiany German Vargas Lleras (3%). Santos ma poparcie rzędu 26%

d1v611x

Podziel się opinią

Share
d1v611x
d1v611x
Więcej tematów