Trwa ładowanie...
d2obovf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Postawiono zarzut mężczyźnie podejrzanemu o zamach w Muzeum Żydowskim

Belgijski sąd postawił Mehdiemu Nemmouche zarzut popełnienia "morderstwa o charakterze terrorystycznym". Mężczyzna, który we wtorek został przekazany przez władze Francji, jest podejrzewany o zabicie w maju w Muzeum Żydowskim w Brukseli czterech osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budynek policji, w którym belgijscy policjanci przesłuchiwali Mehdiego Nemmouche''a
Budynek policji, w którym belgijscy policjanci przesłuchiwali Mehdiego Nemmouche''a (PAP/EPA, Fot: JULIEN WARNAND)
d2obovf

Associated Press informuje, że Francuz wyraził zgodę na swoją ekstradycję do Belgii pod warunkiem, że otrzyma zapewnienie, iż nie będzie wydany do kolejnego państwa. Agencja AP przypomniała, że 29-latek walczył wcześniej w Syrii po stronie dżihadystów.

Dzień po ekstradycji Nemmouche, który ma algierskie korzenie, został przesłuchany przez funkcjonariuszy jednostki antyterrorystycznej belgijskiej policji.

Do ataku w brukselskim Muzeum Żydowskim doszło 24 maja. Nemmouche zaparkował swój samochód przed muzeum, następnie wszedł do środka i zaczął strzelać z automatu Kałasznikowa. Po dokonaniu zamachu szybko odjechał. Kilka dni później mężczyzna został zatrzymany na dworcu autobusowym w Marsylii, na południu Francji. Policjanci znaleźli przy nim broń podobną do wykorzystanej podczas ataku w Muzeum Żydowskim. Wśród ofiar zamachu byli obywatele Izraela.

d2obovf

Podziel się opinią

Share

d2obovf

d2obovf
Więcej tematów