Trwa ładowanie...
d2g5jmh

Postawili pomnik politykowi PiS. Ciężko stwierdzić, kogo upamiętnili

W miejscowości Dąbki w województwie zachodniopomorskim stanął pomnik byłego szefa klubu PiS Przemysława Gosiewskiego. W sieci trwa debata nad tym, kogo przypomina postać wyrzeźbiona w żeliwie. Większość internautów nie jest bowiem w stanie rozpoznać tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej polityka.
Podziel się
Pomnik byłego szefa klubu Prawo i Sprawiedliwość Przemysław Gosiewski, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
Pomnik byłego szefa klubu Prawo i Sprawiedliwość Przemysław Gosiewski, który zginął w katastrofie smoleńskiej. (Twitter, Fot: Cezary Łazarewicz)
d2g5jmh

Żeliwny Gosiewski waży 1300 kg i jest wyższy niż w rzeczywistości. Pomnik przedstawia polityka siedzącego na ławce w zadumie. W lewym ręku postać trzyma Konstytucję RP. Jak dokładnie wygląda pamiątka po Przemysławie Gosiewskim możecie obejrzeć poniżej.

Żeby lepiej dostrzec różnice pomiędzy oryginalnym wizerunkiem polityka, a współczesnym wyobrażeniem artysty przeciągnij rolkę na poniższym zdjęciu.

Źródło: PAP

Monument Przemysława Gosiewskiego powstał z prywatnej inicjatywy. W najbliższą sobotę odbędą się oficjalne uroczystości związane z odsłonięciem pomnika. Tragicznie zmarły polityk PiS jest osobą bardzo zasłużoną dla Dąbek. To za sprawą Przemysława Gosiewskiego i jego matki Jadwigi Czarnołęskiej-Gosiewskiej Dąbki w 2007 roku uzyskały status uzdrowiska.

d2g5jmh

- Żeby twój syn nie miał mi czegoś za złe, to podpisuję się pod Uzdrowiskiem Dąbki - mówi Jadwiga - Czarnołęska Gosiewska cytowana przez portal Sławno Nasze Miasto. - Te słowa powiedział do mnie 10 lat temu Jarosław Kaczyński w ostatnim dniu, gdy był premierem. I podpisał się pod dokumentem przyznającym Dąbkom status uzdrowiska. O to bardzo zabiegał mój syn - Przemysław Gosiewski. Teraz na 10-lecie Uzdrowiska Dąbki w tej miejscowości zostanie odsłonięta ławeczka z rzeźbą mojego Przemusia. Będzie ona pierwszą w Polsce, ale liczę, że nie ostatnią. Chciała bym, aby kolejna stanęła we Włoszczowej - dodała.

- Żyję, aby upamiętniać dokonania syna - mówi Jadwiga Czarnołęska - Gosiewska. - Przemuś między innymi napisał konstytucję dla Polski swojego autorstwa. Bardzo nam go brakuje, ale jako matka cieszę się, że stanie ławeczka w Dąbkach, która podkreśli jego zasługi dla tej miejscowości i gminy Darłowo. Bo, gdyby Dąbki nie miały statusu uzdrowiska, to by bardzo dużo na tym straciły wszystkie tutejsze sanatoria oraz cała gmina Darłowo - podkreśla.

d2g5jmh

Podziel się opinią

Share

d2g5jmh

d2g5jmh
Więcej tematów