Trwa ładowanie...
d3evgad

Posłowie KO żądają dymisji Łukasza Szumowskiego. Ujawniają "nowe informacje o handlarzu bronią"

Posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński chcą, by Łukasz Szumowski odszedł ze swojego stanowiska. Ich zdaniem rezygnacja Janusza Cieszyńskiego z funkcji wiceministra to ucieczka z tonącego okrętu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Szczerba i Dariusz Joński chcą dymisji Łukasza Szumowskiego
Marcin Szczerba i Dariusz Joński chcą dymisji Łukasza Szumowskiego (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d3evgad

- Gdzie są respiratory? Gdzie są pieniądze? Dlaczego te maski za 5 mln są nieprzydatne? Dlaczego były lewe certyfikaty? Ta akcja ewakuacja ma oczyścić uciekających stąd polityków - powiedział podczas konferencji Dariusz Joński.

Polityk uważa, że rezygnacja Janusza Cieszyńskiego z funkcji wiceministra zdrowia to ucieczka z tonącego okrętu. Michał Szczerba zaapelował o dymisję Łukasza Szumowskiego. - To on odpowiada za wszystkie nieprawidłowości - powiedział. Podkreślił, że nie wyjaśniono m.in. kwestii umowy na zakup respiratorów.

Polityk dodał, że "handlarz bronią nie jest wyłącznie kontrahentem Szumowskiego". - Robi bardzo grube interesy ze spółką Orlen - stwierdził Szczerba.

d3evgad

Zobacz też: Podwyżki dla posłów. Paweł Kowal zmienia zdanie. "Po przemyśleniu jeszcze raz"

- Złożyliśmy wniosek o komisję śledczą. Mam nadzieję, że zobaczymy się na niej z ministrem Cieszyńskim - podkreślił Joński. Politycy stwierdzili, że są zaniepokojeni losami śledztwa ws. umów zawieranych przez Ministerstwo Zdrowia.

- Jesteśmy oburzeni działaniem prokuratury. Te różne zakupy zostały połączone w jedno śledztwo. Ta sytuacja niepokoi (…), to może skutkować umorzeniem - podkreślono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3evgad

Podziel się opinią

Share
d3evgad
d3evgad
Więcej tematów