Trwa ładowanie...
d1mpf6o

Posłanka Pomaska zadała trudne pytanie ministrom PiS. "O przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało dwóch"

Posłanka Agnieszka Pomaska przypomniała o sprawie nagród dla ministrów PiS w swoim poście na Twitterze. "Wysłałam do 63 ministrów i wiceministrów zapytanie, czy oddadzą nagrodę. Odpisało 44." - czytamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agnieszka Pomaska wysłała zapytanie do 63 ministrów
Agnieszka Pomaska wysłała zapytanie do 63 ministrów (PAP/EPA, Fot: Adam Warżawa)
d1mpf6o

W poście posłanki Platformy Obywatelskiej czytamy, że wysłała zapytanie odnośnie oddania nagród przyznanych przez Beatę Szydło do 63 ministrów. "Odpisało 44. Spośród nich odpowiedzi, że nagrodę 'odda' udzieliło 6. W tym o przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało...2. Jeszcze jakieś wątpliwości o uczciwości rządu PiS?" - pyta.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku ministrowie gabinetu Beaty Szydło otrzymali około 1,53 miliona złotych premii. Sama była premier zgarnęła ponad 65 tys. zł. Sprawa wysokich nagród wywołała niemałe kontrowersje. Pomimo tego Beata Szydło broniła zażarcie swojej decyzji, twierdząc, że "ministrowie i wiceministrowie otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze im się po prostu należały".

d1mpf6o

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie mają oddać wszystkie pieniądze, które otrzymali z nagród, na Caritas. Jednak jak zwrócił uwagę dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, jest to ruch "dla posłów najbardziej opłacalny".

Zobacz także: Niedyspozycja Kaczyńskiego. Co zrobi PiS? "Nie ma prezesa, jest bezhołowie"

Jak zauważył Berenda, darowizna na Caritas to "szczególny rodzaj darowizny", bowiem przeznaczony na "działalność charytatywno-opiekuńczą kościelnych osób prawnych". Taką darowiznę można odliczyć w PIT od podstawy opodatkowania w 100 proc.

Oznacza to, że z wielotysięcznych premii politykom PiS może się udać wycisnąć spory zysk. Kwota wolna od podatku dla posłów wynosi aż 30 tysięcy złotych.

Źródło: Twitter / WP / natemat.pl

d1mpf6o

Podziel się opinią

Share
d1mpf6o
d1mpf6o
Więcej tematów