Trwa ładowanie...

Posłanka Pomaska zadała trudne pytanie ministrom PiS. "O przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało dwóch"

Posłanka Agnieszka Pomaska przypomniała o sprawie nagród dla ministrów PiS w swoim poście na Twitterze. "Wysłałam do 63 ministrów i wiceministrów zapytanie, czy oddadzą nagrodę. Odpisało 44." - czytamy.

Posłanka Pomaska zadała trudne pytanie ministrom PiS. "O przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało dwóch"Źródło: PAP/EPA, fot: Adam Warżawa
dkauw5j

W poście posłanki Platformy Obywatelskiej czytamy, że wysłała zapytanie odnośnie oddania nagród przyznanych przez Beatę Szydło do 63 ministrów. "Odpisało 44. Spośród nich odpowiedzi, że nagrodę 'odda' udzieliło 6. W tym o przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało...2. Jeszcze jakieś wątpliwości o uczciwości rządu PiS?" - pyta.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku ministrowie gabinetu Beaty Szydło otrzymali około 1,53 miliona złotych premii. Sama była premier zgarnęła ponad 65 tys. zł. Sprawa wysokich nagród wywołała niemałe kontrowersje. Pomimo tego Beata Szydło broniła zażarcie swojej decyzji, twierdząc, że "ministrowie i wiceministrowie otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze im się po prostu należały".

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie mają oddać wszystkie pieniądze, które otrzymali z nagród, na Caritas. Jednak jak zwrócił uwagę dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, jest to ruch "dla posłów najbardziej opłacalny".

Zobacz także: Niedyspozycja Kaczyńskiego. Co zrobi PiS? "Nie ma prezesa, jest bezhołowie"

Jak zauważył Berenda, darowizna na Caritas to "szczególny rodzaj darowizny", bowiem przeznaczony na "działalność charytatywno-opiekuńczą kościelnych osób prawnych". Taką darowiznę można odliczyć w PIT od podstawy opodatkowania w 100 proc.

Oznacza to, że z wielotysięcznych premii politykom PiS może się udać wycisnąć spory zysk. Kwota wolna od podatku dla posłów wynosi aż 30 tysięcy złotych.

Źródło: Twitter / WP / natemat.pl

dkauw5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkauw5j
Więcej tematów