Trwa ładowanie...

Posiedzenie ONZ. Rosja potępia konferencję w Polsce

Ambasador Rosji przy ONZ skrytykował konferencję dot. bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która w lutym odbędzie się w Polsce. Wasilij Niebienzja stwierdził, że bez Iranu nie ma ona sensu. Zapowiedział też, że Moskwa nie wyśle swojego przedstawiciela.

Share
Posiedzenie ONZ. Rosja potępia konferencję w Polsce
Źródło: East News, Fot: Li Muzi
d4b4n9z

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ rosyjski ambasador stwierdził, że warszawska konferencja będzie porażką. Jego zdaniem spotkanie ma na celu zdyskredytowanie Iranu.

- Dlaczego nie zaproszono na tę konferencję Iranu, jednego z najważniejszych państw w regionie - zapytał Niebienzja. Dyplomata zauważył, że w ramowym planie wydarzenia brakuje także zagadnień odnoszących się do konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

d4b4n9z

W Warszawie o problemach Bliskiego Wschodu

Rosjanin stwierdził także, że próby układania wojskowych sojuszy poprzez organizowanie tego typu konferencji są "kontrproduktywne".

Spotkanie odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie. O konferencji poinformował najpierw Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo, później jej organizację potwierdziło też polskie MSZ.

Zobacz także: Próbował sforsować bramę Pałacu Prezydenckiego. Zobacz nagranie

Fakt, że odbędzie się ona w stolicy Polski, nie spodobał się władzom Iranu. Konsulat tego kraju w Warszawie zawiesił w pierwszej chwili wydawanie wiz turystycznych dla Polaków. Ambasador Iranu ostrzegł z kolei, że Polska kładzie na szalę ponad 500 lat wzajemnych, dobrych stosunków dyplomatycznych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b4n9z

Podziel się opinią

Share
d4b4n9z
d4b4n9z
Więcej tematów