placeholder_43ggg3

Posiedzenie ONZ. Rosja potępia konferencję w Polsce

Ambasador Rosji przy ONZ skrytykował konferencję dot. bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która w lutym odbędzie się w Polsce. Wasilij Niebienzja stwierdził, że bez Iranu nie ma ona sensu. Zapowiedział też, że Moskwa nie wyśle swojego przedstawiciela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedstawiciel Rosji skrytykował na forum ONZ warszawską konferencję
Przedstawiciel Rosji skrytykował na forum ONZ warszawską konferencję (East News, Fot: Li Muzi)
placeholder_43ggg3

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ rosyjski ambasador stwierdził, że warszawska konferencja będzie porażką. Jego zdaniem spotkanie ma na celu zdyskredytowanie Iranu.

- Dlaczego nie zaproszono na tę konferencję Iranu, jednego z najważniejszych państw w regionie - zapytał Niebienzja. Dyplomata zauważył, że w ramowym planie wydarzenia brakuje także zagadnień odnoszących się do konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

W Warszawie o problemach Bliskiego Wschodu

placeholder_43ggg3

Rosjanin stwierdził także, że próby układania wojskowych sojuszy poprzez organizowanie tego typu konferencji są "kontrproduktywne".

Spotkanie odbędzie się w dniach 13-14 lutego w Warszawie. O konferencji poinformował najpierw Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo, później jej organizację potwierdziło też polskie MSZ.

Zobacz także: Próbował sforsować bramę Pałacu Prezydenckiego. Zobacz nagranie

placeholder_43ggg3

Fakt, że odbędzie się ona w stolicy Polski, nie spodobał się władzom Iranu. Konsulat tego kraju w Warszawie zawiesił w pierwszej chwili wydawanie wiz turystycznych dla Polaków. Ambasador Iranu ostrzegł z kolei, że Polska kładzie na szalę ponad 500 lat wzajemnych, dobrych stosunków dyplomatycznych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_43ggg3
Polub WP Wiadomości
placeholder_43ggg3
placeholder_43ggg3