Trwa ładowanie...
d1ohwn9

Poseł Sylwester Chruszcz przeszedł do klubu PiS

Sylwester Chruszcz, poseł z koła poselskiego Wolnych i Solidarnych, zmienia barwy polityczne. Polityk poinformował, że właśnie przeszedł do klubu PiS. Uzasadnił to swoim poparciem dla reform, które wprowadza Zjednoczona Prawica.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Sylwester Chruszcz dostał się do Sejmu z list Kukiz'15
Poseł Sylwester Chruszcz dostał się do Sejmu z list Kukiz'15 (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1ohwn9

Nieoficjalną informację o przejściu posła Sylwestra Chruszcza do koła PiS jako pierwsze przekazało Radio Szczecin. Kilka godzin później polityk potwierdził ją w mediach społecznościowych.

"Pragnę poinformować, że dziś jednogłośnie zostałem przyjęty do Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Jest to naturalna konsekwencja poparcia reform, wprowadzanych przez Zjednoczoną Prawicę. Dziękuję PiS za zaufanie" - napisał w środę Chruszcz.

Polityk do tej pory był w kole Wolnych i Solidarnych Kornela Morawieckiego. Do Sejmu dostał się z list Kukiz'15, ale w październiku 2017 r. uznał, że chce się z ugrupowaniem Pawła Kukiza rozstać.

d1ohwn9

Brat Sylwestra Chruszcza zmarł w tragicznych okolicznościach

- Przyczyn było kilka, a do tej decyzji dojrzewałem od dawna. Od dłuższego czasu mam wrażenie, że Kukiz’15, zamiast włączyć się w proces reformowania Polski, ogranicza się raczej do prób pudrowania rzeczywistości III RP. Tak było na przykład w przypadku projektu reformy sądów - powiedział.

W ostatnim czasie Chruszcz krytykował strajk nauczycieli ze względu na jego termin. - Nie jest przypadkiem to, że strajk jest teraz, przed wyborami. I to 1000 zł ma być, tylko 1000 zł. Jest referendum w szkołach, gdzie jest tylko jedno pytanie: czy chcecie podwyżki. Ja też pewnie będąc nauczycielem zagłosowałbym, że chce podwyżkę. To jest tylko na ten czas taki bat polityczny, żeby powiedzieć: patrzcie, myśmy chcieli tysiąc złotych a nie 1200 - powiedział na antenie radia.

Sylwester Chruszcz to brat tragicznie zmarłego radnego Pawła Chruszcza.

d1ohwn9

Zobacz także: Związki zawodowe idą na ustępstwa. Chodzi o pensje nauczycieli

Źródło: Radio Szczecin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ohwn9

Podziel się opinią

Share
d1ohwn9
d1ohwn9