Trwa ładowanie...
d4bbhc9

Poseł PO przeprasza za klub podczas wystąpienia RPO. Internauci: mleko się rozlało

Poseł PO Michał Szczerba przeprosił w imieniu swojego klubu za niską frekwencję podczas przemówienia Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara w Sejmie. Bodnar mówił o problemach osób niepełnosprawnych, o nadużyciach uprawnień przez funkcjonariuszy policji, o mowie nienawiści, z którą młodzież spotyka się w internecie, przedstawiał informację o stanie przestrzegania wolności, praw człowieka i obywatela. Mówił do niemal pustej sali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik Praw Obywatelskich mówił ważne rzeczy do sali, na której było 11 posłów
Rzecznik Praw Obywatelskich mówił ważne rzeczy do sali, na której było 11 posłów (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d4bbhc9

Nieobecność posłów nie umknęła internautom. Na Twitterze zawrzało.

Teraz Szczerba przeprasza w imieniu klubu PO, zamieszczając link do swojego wystąpienia podczas debaty o sprawozdaniu RPO. Zapwenia, że PO "docenia i dziękuje" rzecznikowi.

Ale - jak piszą internauci - "mleko się rozlało". "Trzeba było wczoraj siedzieć na sali plenarnej i wysłuchać co mówi RPO. Nie oczekuje od Was przeprosin ale wypełniania swoich obowiązków" - odpowiedziała Szczerbie użytkowniczka @JusK19.

Po godz. 16:00 wystąpienia Adama Bodnara słuchało 9 pracowników biura RPO i 11 posłów, w tym 9 z opozycji.

d4bbhc9

W rozmowie z Wirtualną Polską posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus przyznała: - Złapał mnie pan. Wiedziałam, że z tego będzie afera jak już siedziałam w pociągu. W piątek po głosowaniach zaczyna się tzw. weekend poselski. Wszyscy myślą o pociągach i samolotach - powiedziała w rozmowie z reporterem WP Grzegorzem Łakomskim.

Scheuring Wielgus tłumaczyła, że "musiała być o godz. 18:00 w Toruniu", bo miała "zaplanowane wybory we władzach". Posłanka Platformy Magdalena Kochan "miała posiedzenie sejmowej komisji", a po nim "wsiadła do pociągu". Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło miał "strategiczne spotkania poza Sejmem".

"Panie pośle, choćby Pan dzisiaj i 1000 pochwalnych tweetow napisał, to nie zmieni to faktu, ze wczoraj cała PO okazała RPO wielkie wsparcie" - ironizuje @szumand.

Zobacz także: Sprawa Igora Stachowiaka. Śmierć na komisariacie

d4bbhc9

Podziel się opinią

Share
d4bbhc9
d4bbhc9
Więcej tematów