Poseł PiS stanie przed komisją etyki. Za obraźliwy SMS

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński będzie musiał tłumaczyć się z wiadomości wysłanej dziennikarzowi tygodnika "Newsweek". Parlamentarzysta sam zamieścił w internecie treść mało kulturalnego SMS-a, w którym odmawiał wywiadu. Najpierw spotkał się z falą krytyki w sieci, a teraz wzywa go Komisja Etyki Poselskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Dominik Tarczyński
Poseł PiS Dominik Tarczyński (PAP, Fot: Rafał Guz)
WP

Tarczyński ma stawić się przed komisją 27 września - podał "Presserwis".

- Zgodnie z regulaminem Sejmu parlamentarzysta ma obowiązek odpowiedzieć na naszej pytania. Komisja stwierdziła, że sprawę trzeba wyjaśnić. Po wysłuchaniu Tarczyńskiego może zapaść decyzja o karze - powiedział w rozmowie z "Presserwisem" członek KEP poseł Nowoczesnej.
Jakiej kary może spodziewać się Tarczyński? KEP może udzielić mu upomnienia albo nagany.

Zobacz też: Przepychanki w Sejmie. Tarczyński zaatakował Gajewską? "Wykręcił mi ręce"

WP

"Ja z Wami nie rozmawiam! Won"

Dziennikarz "Newsweeka" Michał Krzymowski kilka tygodni temu przygotowywał artykuł na temat posła PiS i chciał z nim porozmawiać. "Dzien dobry, z tej strony Michal Krzymowski z Newsweeka. Pisze tekst na Pana temat. Czy mozemy się zdzwonic?” (pisownia oryginalna - przyp. red.) - napisał reporter. "Zadzwonic to się może Lis z Kingą Rusin. Ja z Wami nie rozmawiam! Won" - odpisał Tarczyński.

WP

Polityk partii Jarosława Kaczyńskiego na tym jednak nie poprzestał. Postanowił pochwalić się swoją odpowiedzą na Twitterze, licząc na poklask swoich wyborców. Tak też się stało, ale opinia publiczna i dziennikarze zwrócili uwagę przede wszystkim na słowa, których użył Tarczyński.

Do sprawy postanowił odnieść się ks. Maciej Czyż. - Kiedy #DrugaZmiana zaczęła mutować w #ChamskaZmiana panie pośle Najjaśniejszej RP? (pisownia oryginalna) - zapytał duchowny.

WP

Po chwili zamieścił kolejny post, w którym pokazał, że Tarczyński zablokował go w serwisie.

Na to zareagował z kolei inny internauta i zapytał: - Czy może się ksiądz pomodlić o dar pokory i mądrości dla niego? Szkoda chłopaka, chyba odleciał za daleko.

Ks. Czyż nie pozostawił go bez odpowiedzi. - Modlę się za Polskę i za Polaków. On też jest w tym gronie - podkreślił.

WP

Głos w sprawie zabrali też dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski i Wojciech Wybranowski, reporter "Do Rzeczy". Obaj skrytykowali zachowanie posła PiS.

WP

Dominik Tarczyński jest posłem bardzo aktywnym w internecie. W sierpniu opublikował zdjęcia swojej partnerki w bikini na wakacjach, a wcześniej zasłynął chociażby fotografią swojej stopy, zdjęciem w futrze z jenota czy wyzwaniem Lecha Wałęsy "na solo".

Źródła: "Newsweek", Twitter

Polub WP Wiadomości
WP
WP