Trwa ładowanie...
ycipk-4hce3x

Poseł PiS chce sprawdzić majątek Kazimierza Marcinkiewicza. Chodzi o alimenty

Były premier w rządzie PiS Kazimierz Marcinkiewicz ma kłopoty z powodu niepłacenia alimentów. Wkrótce jego problemy mogą być jeszcze większe. Poseł PiS wystąpił do ministra sprawiedliwości w sprawie osób uchylających się od płacenia alimentów. - Trzeba sprawdzić majątki osób takich jak pan Marcinkiewicz – mówi Kazimierz Matuszny w rozmowie z Wirtualną Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazimierz Marcinkiewicz z byłą żoną Izabelą
Kazimierz Marcinkiewicz z byłą żoną Izabelą (East News, Fot: Jan Kucharczyk)
ycipk-4hce3x

Poseł PiS postuluje, by zaostrzyć przepisy, które dotyczą egzekwowania alimentów i uchylania się od ich płacenia. Napisał już w tej sprawie do ministra sprawiedliwości. - Zgłaszają się do mnie panie, których mężowie jeżdżą drogimi samochodami, a oficjalnie są na zasiłku dla bezrobotnych. Ukrywają dochody. Trzeba wprowadzić zasady prześwietlania majątku takich osób, sprawdzić, co tak naprawdę mają i w razie potrzeby zajmować ich dobra - mówi poseł Matuszny.

I dodaje: Mamy przykład pana Marcinkiewicza. Obnosi się ze swoim majątkiem, a zalega z alimentami. Trzeba z tym skończyć i doprowadzić do tego, by kobiety szybciej otrzymywały zaległe pieniądze. Obecnie niektóre sprawy trwają latami.

Poseł w interpelacji pyta ministerstwo sprawiedliwości jakie nowe rozwiązania przygotowuje i zamierza wprowadzić, by przeciwdziałać niepłaceniu alimentów. Postuluje także zmianę prawa tak, by szybciej i sprawniej zasądzać alimenty.

ycipk-4hce3x

Od miesięcy trwa medialna wojna między byłym premierem w rządzie PiS a jego byłą żoną. Do tej pory to Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz składała sądowe pozwy. Ostatnio jednak to on zapowiedział wystąpienie na drogę sądową, nazywając byłą żonę stalkerką i twierdząc, że specjalnie doprowadziła do wypadku samochodowego.

Olchowicz-Marcinkiewicz informuje, że sąd orzekł na jej rzecz 4 tys. zł alimentów od byłego męża. Były premier nie regulował należności. Dług ma już sięgać ponad 100 tys. zł. Jego była żona złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Jak informował Pudelek.pl, by pokryć długi wobec byłej żony polityka komornik zajął jego mieszkanie i wkrótce zostanie ono wystawione na licytację.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sekielski dołącza do specjalnej akcji Wirtualnej Polski

ycipk-4hce3x

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4hce3x

ycipk-4hce3x
ycipk-4hce3x
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów