Trwa ładowanie...

Poseł odpowiada wicepremier Emilewicz. Zaprasza na kawę

Wybory prezydenckie za nami, ale emocje wśród polityków nie ustają - także w obozie Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier Jadwiga Emilewicz z Porozumienia i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski spierają się w mediach o skuteczność w polityce.

Share
Poseł odpowiada wicepremier Emilewicz. Zaprasza na kawę
Źródło: PAP
d3fkmsh

Wicepremier Jadwiga Emilewicz (Porozumienie), podsumowując w TVN24 sytuację po wyborach, skrytykowała ministra Janusza Kowalskiego za jego opinię w mediach społecznościowych. Kowalski napisał na Twitterze, że "czas na rozbicie wielkomiejskich księstewek PO" i "czas na realizację obietnic - twardy kurs na dokończenie reform, a nie złudne umizgi do obozu III RP" oraz

- Czeka nas rozmowa z miastami, z mieszkańcami miast, bo to powinniśmy wyciągnąć konsekwencje także bardzo detaliczne z tych wyborów. Poseł Kowalski jest jednym z wiceministrów, jest jednocześnie bardzo młodym politykiem i rozumiem, że jego temperament sprawia, że powiedzenie trzech zbyt ostrych, zdecydowanie zbyt ostrych zdań sprawia, że cytuje go redaktor Piasecki w TVN, co podnosi jego rozpoznawalność - powiedziała Jadwiga Emilewicz w czwartkowej "Rozmowie Piaseckiego" TVN24.

Zobacz też: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

- Myślę, że czasami tak są te wypowiedzi obliczone na takie cele - stwierdziła Emilewicz. Na te słowa opolski poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych odpowiedział w mediach społecznościowych.

d3fkmsh

"Dziękuję za miłe słowa, ale taki młody już nie jestem" - zaznaczył na wstępie z uśmiechem.

"Politykę realną robi się w terenie, a nie w TVN. A że w polityce jestem 4 razy dłużej od Ciebie i prowadziłem zwycięskie kampanie w Opolu w 2002/2014, chętnie opowiem na kawie jak wygrywać w miastach:) Zapraszam!" - napisał Janusz Kowalski.

Wyniki wyborów 2020. PiS myśli o rozszerzeniu koalicji?

Tymczasem nie ustają doniesienia o możliwym rozszerzeniu rządzącej koalicji.

- W polityce nie należy, przynajmniej zazwyczaj, być zbyt stanowczym, mówić, że coś jest niemożliwe. Pan prezydent Andrzej Duda jeszcze przed wyborami zapowiadał, że chciałby być patronem takiej koalicji polskich spraw, więc jeżeli są osoby, politycy, posłowie, senatorowie, którzy chcieliby dołączyć do zmieniania kraju, pozytywnych programów, reform, to oczywiście my jesteśmy otwarci na takie osoby - stwierdził w Trójce Piotr Mueller.

d3fkmsh

Z kolei prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą spędzi na urlopie w ośrodku prezydenckim w Juracie najbliższych kilka dni - ustaliła Wirtualna Polska. Na wypoczynek udał się w środę bezpośrednio po uroczystościach 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fkmsh

Podziel się opinią

Share
d3fkmsh
d3fkmsh
Więcej tematów