Trwa ładowanie...

Poseł Kukiz'15: Rafał Wójcikowski mógł się narazić pewnym środowiskom

Poseł Kukiz'15 Jarosław Porwich zwraca uwagę na zagadkowe elementy związane ze śmiercią klubowego kolegi - Rafała Wójcikowskiego.

Share
Poseł Kukiz'15: Rafał Wójcikowski mógł się narazić pewnym środowiskom
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2fhk74

Poseł Wójcikowski dwa tygodnie przed śmiercią mówił o wizycie "smutnych panów", którzy artykułowali groźby względem niego - stwierdził gość Rozmowy PR24, Jarosław Porwich.

Parlamentarzysta Kukiz'15 zginął 19 stycznia na drodze krajowej S8, w wypadku samochodowym. Poseł jechał w kierunku Warszawy. Jego auto zjechało na lewy pas oraz uderzyło w barierki energochłonne. Samochód odbił się od barierek i stanął w poprzek drogi na prawym pasie. Samochód miał ominąć lewą stroną kierowca VW Caddy. Potem w auto Rafała Wójcikowskiego uderzył kierowca Forda Transita. Miał on nie widzieć auta, bo było nieoświetlone.

d2fhk74

Innego zdania jest jednak nowy świadek odnaleziony przez śledczych - kierowca tira. Twierdzi on, że widział światła.

Co ciekawe, akumulator samochodu posła Wójcikowskiego znaleziono 20 metrów od miejsca wypadku.

Zobacz także: wypadek premier Beaty Szydło

Zdaniem posła Porwicha, "akumulator to jeden z elementów zagadkowych śmierci Wójcikowskiego".

d2fhk74

Porwich zwrócił uwagę także na fakt, że poseł Wójcikowski przed śmiercią zajmował się ustawą hazardową, czym mógł się narazić róznym środowiskom. - Chodziło o to, żeby pieniądze z hazardu trafiały do budżetu, a nie w różne, dziwne miejsca - stwierdził poseł Kukiz'15.

- Postępowanie trwa 7 miesięcy, mam nadzieję, że dowiemy się więcej od prokuratury, niekoniecznie od dziennikarzy - stwierdził poseł Porwich.

Według doniesień dziennika "Rzeczpospolita", w aucie Rafała Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy. Prokuratura wydała oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim m.in., że ekspertyzy "w sposób jednoznaczny i kategoryczny wskazują, że stan techniczny pojazdu nie miał żadnego związku przyczynowego z zaistniałym wypadkiem".

d2fhk74

Podziel się opinią

Share
d2fhk74
d2fhk74
Więcej tematów