Trwa ładowanie...
d1g233u

Poseł Kukiz'15: Rafał Wójcikowski mógł się narazić pewnym środowiskom

Poseł Kukiz'15 Jarosław Porwich zwraca uwagę na zagadkowe elementy związane ze śmiercią klubowego kolegi - Rafała Wójcikowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksperyment procesowy dot. wypadku posła Kukiz'15  na zamkniętym fragmencie drogi S8
Eksperyment procesowy dot. wypadku posła Kukiz'15 na zamkniętym fragmencie drogi S8 (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1g233u

Poseł Wójcikowski dwa tygodnie przed śmiercią mówił o wizycie "smutnych panów", którzy artykułowali groźby względem niego - stwierdził gość Rozmowy PR24, Jarosław Porwich.

Parlamentarzysta Kukiz'15 zginął 19 stycznia na drodze krajowej S8, w wypadku samochodowym. Poseł jechał w kierunku Warszawy. Jego auto zjechało na lewy pas oraz uderzyło w barierki energochłonne. Samochód odbił się od barierek i stanął w poprzek drogi na prawym pasie. Samochód miał ominąć lewą stroną kierowca VW Caddy. Potem w auto Rafała Wójcikowskiego uderzył kierowca Forda Transita. Miał on nie widzieć auta, bo było nieoświetlone.

d1g233u

Innego zdania jest jednak nowy świadek odnaleziony przez śledczych - kierowca tira. Twierdzi on, że widział światła.

Co ciekawe, akumulator samochodu posła Wójcikowskiego znaleziono 20 metrów od miejsca wypadku.

Zobacz także: wypadek premier Beaty Szydło

Zdaniem posła Porwicha, "akumulator to jeden z elementów zagadkowych śmierci Wójcikowskiego".

d1g233u

Porwich zwrócił uwagę także na fakt, że poseł Wójcikowski przed śmiercią zajmował się ustawą hazardową, czym mógł się narazić róznym środowiskom. - Chodziło o to, żeby pieniądze z hazardu trafiały do budżetu, a nie w różne, dziwne miejsca - stwierdził poseł Kukiz'15.

- Postępowanie trwa 7 miesięcy, mam nadzieję, że dowiemy się więcej od prokuratury, niekoniecznie od dziennikarzy - stwierdził poseł Porwich.

Według doniesień dziennika "Rzeczpospolita", w aucie Rafała Wójcikowskiego uszkodzony był przewód hamulcowy. Prokuratura wydała oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim m.in., że ekspertyzy "w sposób jednoznaczny i kategoryczny wskazują, że stan techniczny pojazdu nie miał żadnego związku przyczynowego z zaistniałym wypadkiem".

d1g233u

Podziel się opinią

Share

d1g233u

d1g233u
Więcej tematów