Trwa ładowanie...

Poseł Adam Szłapka donosi na TVP. "Nielegalne finansowanie PiS i kampanii wyborczej partii"

Adam Szłapka złożył do prokuratury donos na TVP. Poseł i przewodniczący Nowoczesnej uważa, że telewizja nielegalnie finansowała kampanię wyborczą PiS. Miała jego zdaniem nieodpłatnie świadczyć usługi reklamowe na rzecz partii i komitetu wyborczego.

Poseł Adam Szłapka donosi na TVP. "Nielegalne finansowanie PiS i kampanii wyborczej partii"Źródło: East News, fot: Mateusz Jagielski
d4ktm4j
d4ktm4j

"Nie ulega wątpliwości, że w kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu 2019 r. TVP działała jednoznacznie i konsekwentnie na rzecz jednej partii tj. Prawa i Sprawiedliwości" - napisał w pozwie poseł Nowoczesnej.

Szłapka powołał się przy tym na raport Misji Obserwacyjnej wyborów parlamentarnych w Biurze Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, wskazujący na stronniczość mediów publicznych. Zacytował także opinię Towarzystwa Dziennikarskiego, które uznało "Wiadomości" za najbardziej stronniczy serwis informacyjny.

Poseł Nowoczesnej powołał się także na pytania o stronniczość TVP, zadane przez rzecznika praw obywatelskich oraz na skargi na TVP, które podczas kampanii wyborczej wpływały do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dlaczego poseł tak długo czekał ze złożeniem pozwu?

d4ktm4j

- Po pierwsze, na poprzednim posiedzeniu Sejmu po raz kolejny zostało uchwalone wsparcie budżetowe dla TVP, co jest przekroczeniem wszelkich barier. Chcę, aby każda osoba zmagająca się z nowotworem, czekająca w kolejce na chemioterapię wiedziała, że na leczenie nowotworów wydaje się mniej, niż na propagandę Jacka Kurskiego - cytuje słowa Szłapki onet.pl.

Drugim powodem, dla którego poseł zdecydował się złożyć zawiadomienie do prokuratury jest sprawa marszałka Tomasza Grodzkiego.

Szłapka: TVP to media usłużne władzy

. - Widzimy, że telewizja publiczna to narzędzie do niszczenia ludzi. To media usłużne władzy. Wielokrotnie byłem w Rosji, przez jakiś czas mieszkałem w Ukrainie. I wiem, że to nie są standardy europejskie, tylko standardy wschodnie - argumentował.

Na donos Szłapki natychmiast zareagował Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

d4ktm4j

"Inwektywy, fałszywe oskarżenia, szczucie. Trwa polityczna kampania pogardy, której celem jest zniszczenie wolnych mediów w Polsce. Nie damy się zastraszyć!" - napisał na swoim profilu na Twitterze Olechowski.

d4ktm4j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ktm4j
Więcej tematów