Trwa ładowanie...
d4kympo

Pościg za motocyklistą. Kierowca powinien dostać 118 punktów karnych

Policjanci z Nowego Sącza próbowali zatrzymać do kontroli drogowej pędzącego motocyklistę. Gdy nie zastosował się do znaków funkcjonariuszy, ci ruszyli za nim w pościg. W trakcie ucieczki wielokrotnie złamał przepisy ruchu drogowego, śledczy policzyli, że należałoby mu się aż 118 punktów karnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pościg za motocyklistą. Kierowca powinien dostać 118 punktów karnych
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4kympo

Policjanci patrolowali wieczorem Aleje Wolności w Nowym Sączu, gdy zauważyli zbliżający się z dużą prędkością motocykl. Kierowca zignorował sygnał do zatrzymania się, przyspieszył i przejechał przez skrzyżowanie z ulicą Grodzką na czerwonym świetle. Wtedy policjanci rozpoczęli pościg.

W czasie ucieczki przed władzami złamał wiele przepisów ruchu drogowego: wielokrotnie przejeżdżał na czerwonym świetle, wyprzedzał w sposób niedozwolony, nie stosował się do linii podwójnej ciągłej, znaków drogowych informujących o zakazie ruchu w obu kierunkach czy drodze jednokierunkowej. Krótko mówiąc - stwarzał realne zagrożenie nie tylko dla swojego pasażera, ale również innych uczestników ruchu.

Motocyklista nie stosował się też do poleceń wydawanych przez policjantów, ominął jedną z blokad. Policjanci musieli zważać na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, przez co przy ulicy Zdrojowej stracili suzuki z pola widzenia.

d4kympo

- Po chwili na miejscu pojawił się policjant z psem tropiącym. W trakcie sprawdzania terenu funkcjonariusze zauważyli porzucony w trawie motocykl. Już po chwili pies tropiący doprowadził policjantów prosto w zarośla, w których leżało dwóch 22-letnich mężczyzn. Do prowadzenia motocykla przyznał się sądeczanin (drugi z mężczyzn to mieszkaniec gminy Łososina), który swoje zachowanie tłumaczył brakiem uprawnień do kierowania pojazdami - informuje zespół prasowy małopolskiej policji.

Nieodpowiedzialny kierowca motocyklu usłyszał aż 25 zarzutów, dotyczących niezastosowania się do kilkunastu przepisów ruchu drogowego, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezastosowania się do sygnału zatrzymania wydawanego przez uprawnionego funkcjonariusza oraz jazdy bez uprawnień do kierowania pojazdu. Zgromadzone w tej sprawie materiały wraz z wnioskiem o ukaranie zostaną skierowane do sądu.

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów