Trwa ładowanie...
ds58n6k

Poruszający apel dzieci. "Okłamałeś moją mamę. Nie widzę się z nią już drugi tydzień"

O to, by nie okłamywać medyków, apelują nie tylko oni sami. W sieci pojawił się film, w którym występują dzieci. Martwią się o swoich rodziców, którzy są policjantami, strażakami i medykami. - Proszę, pozwól mojemu tacie pracować - prosi chłopiec na nagraniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Dzieci apelują do dorosłych, by zostali w domu i nie kłamali
Koronawirus w Polsce. Dzieci apelują do dorosłych, by zostali w domu i nie kłamali (Policja)
ds58n6k

Policja dolnośląska na swoim twitterowym profilu zamieściła film funkcjonariuszy z Legnicy. Na nagraniu występują dzieci przebrane za lekarzy, policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Nie zrobiły tego dla zabawy, mają apel do dorosłych.

Proszą o zostanie w domach i nieokłamywanie policjantów, strażaków i medyków, którzy są ich rodzicami. - Chcę, żeby moja mama wróciła do domu zdrowa - mówi w wideo chłopczyk przebrany za funkcjonariusza policji. Trzyma kartkę z hasłem "Nie okłamuj policjanta".

- Moja mama musi być zdrowa, by pomagać innym - podkreśla z kolei dziewczynka ubrana w strój ratownika medycznego. Chłopiec w kitlu lekarskim mówi: - Okłamałeś moją mamę, gdy cię badała. Teraz nie widzę się z nią już drugi tydzień.

ds58n6k

Zobacz też: Gorąco w obozie rządzącym. Minister Piotr Gliński reaguje

Kolejne dzieci apelują: - Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Zostań w domu. Zostań superbohaterem, uratuj życie innych, zostając w domu. Bądź odpowiedzialny, nie narażaj siebie i innych.

Na koniec chłopiec prosi: - Proszę pozwól mojemu tacie pracować i zatrzymywać przestępców.

O godz. 13 Polacy wyszli na balkony i bili brawa medykom będącym na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Do podziękowań dołączyli się też minister zdrowia Łukasz Szumowski i marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

ds58n6k

Przeczytaj również: Koronawirus. Ratownicy proszą Polaków: #NieKłamMedyka

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds58n6k

Podziel się opinią

Share

ds58n6k

ds58n6k
Więcej tematów