Trwa ładowanie...

Porozumienie przygotowuje poprawki do ustawy medialnej

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała w poniedziałek o tym, że partia Jarosława Gowina przygotowuje poprawki w sprawie tzw. ustawy medialnej. "Wykluczy to możliwość przejęcia mediów przez Rosję, Chiny i kraje arabskie" - napisała na swoim profilu na Twitterze Sroka.

Porozumienie Gowina przygotowuje poprawki. Chodzi o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji Porozumienie Gowina przygotowuje poprawki. Chodzi o nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji Źródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d2jhjim

Projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji został złożony do Sejmu w ubiegłym tygodniu przez grupę polityków Prawa i Sprawiedliwości, na czele której stanął poseł Marek Suski.

Projekt ten zakłada między innymi, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".

d2jhjim

Nowelizacja ustawy o KRRiT. Porozumienie przygotuje poprawki

W sprawie projektu zmiany ustawy medialnej autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości zajęła w poniedziałek głos rzeczniczka Porozumienia Jarosława Gowina Magdalena Sroka. W opublikowanym na Twitterze wpisie poinformowała, że Porozumienie jest w trakcie przygotowań poprawek do propozycji złożonej przez PiS.

"Porozumienie Jarosława Gowina przygotowuje poprawki w sprawie tzw. ustawy medialnej. Wzorując się na ustawie covidowej dotyczącej przepisów antyprzejęciowych, z których wyłączone są kraje: UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i OECD" - poinformowała Sroka na Twitterze.

d2jhjim

Poprawki Porozumienia nie wpłyną na stosunki z USA

W drugiej części wpisu dodała, że zaproponowane przez Porozumienie rozwiązania pozwolą uniknąć przejęć polskich mediów przez zagraniczne rynki, w tym m.in. przez Rosję. Zapewniła również, że nie wpłyną negatywnie na wzajemne relacje z USA.

"Wykluczy to możliwość przejęcia mediów przez Rosję, Chiny i kraje arabskie. Poprawki nie uderzą jednak w naszego sojusznika, jakim są Stany Zjednoczone, przed którymi nie musimy się bronić i z którymi chcemy nadal budować przyjacielskie relacje" - podkreśliła w drugiej części wpisu rzeczniczka Porozumienia.

Źródło: PAP/Twitter Magdalena Sroka

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kaczyński walczy z nepotyzmem. Polityk PO: W PiS-ie też są ludzie przyzwoici

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jhjim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jhjim
Więcej tematów