Trwa ładowanie...

Poroszenko na forum ONZ oskarżył Rosję o wspieranie terroryzmu

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podda w wątpliwość szczerość apelu prezydenta Rosji o utworzenie międzynarodowej koalicji antyterrorystycznej mówiąc, że Moskwa wspiera terroryzm i agresywne marionetkowe władze u swoich granic.
Share
Poroszenko na forum ONZ oskarżył Rosję o wspieranie terroryzmu
Źródło: PAP/EPA, Fot: ANDREW GOMBERT
d1ubc93

W przemówieniu wygłoszonym na forum Zgromadzenia Ogólnego NZ, Poroszenko określił poniedziałkowy apel prezydenta Rosji Władimira Putina jako "hipokryzję".

- W ciągu ostatnich kilku dni słyszeliśmy pojednawcze oświadczenia strony rosyjskiej. Wspaniale, ale w istocie trudno w nie uwierzyć. Jak można wzywać do utworzenia koalicji antyterrorystycznej, jeśli inspiruje się terroryzm swoich drzwi? - pytał ukraiński prezydent.

- Jak można mówić o pokoju jeśli prowadzi się politykę wojny za pośrednictwem marionetkowych rządów? - dodał.

d1ubc93

Poroszenko nawiązał do zwiększania przez Rosję pomocy wojskowej dla rządu prezydenta Syrii Baszara el-Asada, który pod ponad 4 lat prowadzi wojnę domową z rebeliantami. - Dzisiaj rosyjskie "zielone ludziki" są w Syrii. Co, lub kto będzie następny? - zapytał.

Poroszenko ponownie oskarżył Rosję o finansowanie, szkolenie i wspieranie prorosyjskich separatystów na wschodniej Ukrainie poprzez wysyłanie ciężkiej broni i żołnierzy w mundurach pozbawionych dystynkcji. Podkreślił, że dopóki Moskwa nie będzie w pełni realizować porozumień z Mińska, sankcje przeciwko niej powinny zostać utrzymane.

Podczas przemówienia Poroszenki delegacja Rosji, z wyjątkiem jednej osoby, opuściła salę obrad. Powróciła kiedy Poroszenko skończył.

Przemawiając później na uniwersytecie Columbia, Poroszenko apelował o pomoc dla jego rządu w zaopatrzeniu w nowoczesne systemy broni, które umożliwią obronę.

d1ubc93

Zobacz także: Władimir Putin: z Rosją to niemożliwe, wystarczy spojrzeć na mapę

d1ubc93

Podziel się opinią

Share
d1ubc93
d1ubc93
Więcej tematów