Trwa ładowanie...

Ponad 2,5 mln zł na koncie. Zbiórka na ECS bije rekordy

Zbiórka na Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku rośnie w oczach. Na koncie już jest ponad 2,5 mln zł. Potrzeba 3 mln, aby zgodnie z planami uczcić obchody rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Share
Ponad 2,5 mln zł na koncie. Zbiórka na ECS bije rekordy
Źródło: WP.PL, fot: WP
d2gftq4

- W ciągu ostatnich dwóch dni napisało do mnie około 500 osób. Wszyscy prosili, żeby nie zostawiać tematu Europejskiego Centrum Solidarności - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Patrycja Krzymińska, organizatorka zbiórki.

To ta sama osoba, która zainicjowała wrzucanie pieniędzy do wirtualnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W momencie publikacji tego artykułu, na koncie założonym dla ECS jest dokładnie: 2 512 804 zł.

Ministerstwo: potrzebny nowy aneks

Europejskie Centrum Solidarności w ostatnich latach otrzymywało dotację podmiotową na poziomie ponad 7 mln zł. W październiku ub. roku ministerstwo kultury podjęło decyzję o powrocie w 2019 r. do podstawowej kwoty dotacji w wysokości 4 mln zł, uzasadniając, że taka kwota jest zapisana w umowie o współprowadzeniu instytucji i zgodna z aneksem z 2013 r.

d2gftq4

W środę resort wskazał, że zwiększenie dotacji dla ECS będzie możliwe poprzez podpisanie nowego aneksu do umowy założycielskiej.

Mimo to, w piątek na Facebooku ruszyła internetowa zbiórka, która ma wesprzeć Europejskiego Centrum Solidarności. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Celem zbiórki jest również zgromadzenie funduszy na zorganizowanie przez ECS tegorocznych obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

d2gftq4

Miasta dorzucają najwięcej

Przypomnijmy, że wsparcie dla ECS deklarują kolejne miasta. Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak zaapelował do samorządowców o pomoc i zadeklarował przekazanie w imieniu Wielkopolski 100 tys. zł.

Wcześniej miasto Gdańsk poinformowało o przekazaniu 500 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gftq4

Podziel się opinią

Share
d2gftq4
d2gftq4
Więcej tematów