Trwa ładowanie...
d31r9ac
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ponad 2 mln Nigeryjczyków uciekły przed terrorystami z Boko Haram

Około 2,1 miliona ludzi porzuciło swe domy w północno-wschodniej Nigerii, ratując się ucieczką przed terrorem islamistów Boko Haram - poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 2 mln Nigeryjczyków uciekły przed terrorystami z Boko Haram
(Flickr, Fot: AK Rockefeller)
d31r9ac

Podczas konferencji prasowej w Abudży organizacja ta oceniła liczbę porzuconych domostw i gospodarstw na 300 000.

Terroryści pozostawiają na swej drodze setki pomordowanych - czytamy w raporcie IOM.

Około 92 proc. uciekinierów umieszczono w organizowanych naprędce obozach dla uchodźców, ale ogromna część uchodźców z terenów penetrowanych przez Boko Haram nie otrzymała jeszcze pomocy żywnościowej - mówi szefowa misji IOM w Nigerii Enira Krdżalić.

d31r9ac

Według zapewnień dowództwa armii nigeryjskiej, która wspierana przez siły zbrojne sąsiedniego Czadu stara się ostatnio przejąć inicjatywę w walkach z Boko Haram, ma ona poradzić sobie z terrorystami w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Obiecuje to prezydent Nigerii Muhammadu Buhari.

Od początku roku Boko Haram zabiła w Nigerii, Czadzie, Kamerunie i Nigrze 2 400 osób.

Dobiega końca organizowanie międzynarodowych sił zbrojnych wspomnianych czterech krajów, do których dołączył Benin. Ich baza będzie się znajdowała w stolicy Czadu Ndżamenie. Znajdzie się tam 8 700 żołnierzy, którzy mieli być gotowi do akcji już w lipcu, ale nieporozumienia między dowództwami poszczególnych kontyngentów wojskowych opóźniły organizowanie tych międzynarodowych sił.

Mają one korzystać również z baz posiłkowych w północno-wschodniej Nigerii i na północy Kamerunu oraz z pomocy Unii Afrykańskiej i ONZ.

d31r9ac

Podziel się opinią

Share

d31r9ac

d31r9ac
Więcej tematów