Trwa ładowanie...
d11yjmh
d11yjmh

Ponad 100 zabitych w atakach terrorystów w Nigerii

Ponad stu ludzi zginęło w północno-wschodniej Nigerii w atakach przypisywanych islamistom powiązanym z ruchem Boko Haram - poinformował przedstawiciel nigeryjskich władz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d11yjmh

- Według informacji, które otrzymałem ze wsi Izghe, 106 osób, wśród nich jedna starsza kobieta, zostało zabitych przez napastników, których podejrzewa się o przynależność do Boko Haram - powiedział reprezentujący region senator Ali Ndume.

Nigeria dzieli się na chrześcijańskie południe i muzułmańską północ. Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej części jej terytorium w radykalne państwo islamskie. Wraz z innymi organizacjami ekstremistycznymi i kryminalnymi stanowi główne zagrożenie dla wewnętrznej stabilności zasobnej w ropę naftową Nigerii.

Położona w stanie Borno wieś Izghe zamieszkana jest głównie przez ludność chrześcijańską. W prowincji i dwóch innych sąsiadujących od maja 2013 roku obowiązuje stan wyjątkowy z powodu wywołanej przez islamistów rebelii.

d11yjmh

Boko Haram ma na swym koncie już tysiące ofiar.

"Sześćdziesięciu zabitych już pochowaliśmy, a pozostali wkrótce będą pochowani" - dodał senator Ndume. "Ataki są coraz częstsze i coraz bardziej krwawe" - podkreślił.

Jeden ze świadków, któremu udało się uciec, relacjonował, że napastnicy chodzili od domu do domu i szukali ukrywających się ludzi. - Przyjechali sześcioma ciężarówkami i na kilku motorach. Mieli na sobie wojskowe mundury - mówił. - Kazali mężczyznom zebrać się w jednym miejscu i zaczęli masakrę.

d11yjmh

Podziel się opinią

Share
d11yjmh
d11yjmh
Więcej tematów