Trwa ładowanie...
dpvbm63
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
+8

Pomnik Lenina w Nowosybirsku pomalowany w barwy Ukrainy

Nieznani sprawcy pomalowali w Nowosybirsku pomnik Włodzimierza Lenina na niebiesko-żółto - podała agencja Interfax-Sibir. Barwy flagi ukraińskiej "ozdobiły" również dwa inne eksponaty pamiątkowego monumentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik Włodzimierza Lenina w Doniecku
Pomnik Włodzimierza Lenina w Doniecku (AFP)
dpvbm63

Na portalach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z kompleksu w Nowosybirsku, gdzie na makiecie radzieckiej wyrzutni rakietowej katiusza i czołgu T-34 zostały namalowane niebiesko-żółte flagi. Na jednej z pamiątkowych płyt pojawił się napis "Azow". Azow to batalion specjalnego przeznaczenia podległy MSW Ukrainy.

W innym punkcie miasta, jak poinformowano na stronie internetowej nowosybirskiego oddziału Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, na niebiesko i żółto pomalowano pomnik wodza rewolucji październikowej Lenina, a na postumencie napisano "Chwała Ukrainie".

Wcześniej nieznani sprawcy namalowali na popiersiu Lenina na terenie obwodowego komitetu partii komunistycznej swastykę i inne symbole narodowego socjalizmu.

dpvbm63

Zobacz także: Rok temu Ukraińcy sprzeciwili się władzom

Zobacz również raport specjalny WP: Konflikt na Ukrainie

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów