Trwa ładowanie...
d3k9k9o

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed wyjazdami do Francji

• Po zamachach we Francji polskie MSZ przypomina o ostrzeżeniu przed wyjazdem do tego kraju
• Ministerstwo zachęca także osoby wyjeżdżające do rejestracji w systemie Odyseusz
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed wyjazdami do Francji
(PAP/EPA, Fot: Alice Patalacci)
d3k9k9o

Po zamachu w Nicei Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie przed podróżami do Francji. "W związku z zamachami, jakie miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015 r. oraz w Nicei 14 lipca 2016 r. na terenie Francji obowiązuje stan wyjątkowy. Trwają prace nad jego przedłużeniem o kolejne 3 miesiące (do 26 października 2016 r.). Stan ten jest związany z utrzymującym się najwyższym stopniem alertu antyterrorystycznego" - podało ministerstwo na swojej stronie internetowej.

MSZ poinformowało, że "na granicach francuskich obowiązują wzmożone środki bezpieczeństwa". W związku z tym "osoby udające się do Francji drogą lądową muszą liczyć się z kontrolami na drogach prowadzących do Francji oraz na terytorium tego kraju, możliwe są kolejki pojazdów oczekujących na wjazd i wyjazd z Francji. Kontynuowane są loty do Polski i z Polski do Francji, lotniska we Francji pozostają otwarte".

W sprawie szczegółów ministerstwo sugeruje kontakt z przewoźnikiem.

d3k9k9o

Polski resort spraw zagranicznych ostrzegł też, że "wzmocniona została ochrona i kontrola miejsc publicznych (środki transportu, centra handlowe, muzea, miejsca zgromadzeń publicznych), władze porządkowe wzywają mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności w miejscach publicznych i sygnalizowania funkcjonariuszom policji potencjalnych zagrożeń. Mogą występować utrudnienia w transporcie publicznym."

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do obywateli polskich przebywających we Francji o bieżące śledzenie sytuacji bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych. Sugerujemy ograniczenie uczestnictwa w zgromadzeniach publicznych. Apelujemy również o dokonywanie zgłoszeń podróży w systemie Odyseusz" - podano.

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów