WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polski poseł pokonał Karpowa

Gorącą owację zgotowali w czwartek posłowie Tadeuszowi Cymańskiemu (PiS), który - jak poinformował marszałek Sejmu Marek Borowski - wygrał partię symultany z szachowym mistrzem świata Anatolijem Karpowem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
poseł Tadeusz Cymański
poseł Tadeusz Cymański (PAP)
WP
(fot. RadioZet)
Podziel się

Komentarz audio (190Kb)

Borowski poinformował, że Karpow, który przebywał kilka dni temu w Polsce, zaprosił go, aby rozegrał z nim symultanę.

WP

"Niestety nie mogłem w niej wziąć udziału i postanowiłem wydelegować do tego pana posła Tadeusza Cymańskiego. To był dobry wybór" - podkreślił Borowski.

Jak dodał, poseł Cymański spośród 29 biorących udział w symultanie osób, w tym kilku mających klasę mistrzowską, jako jedyny wygrał partię z mistrzem.

Borowski żartował, że Cymańskiemu w zwycięstwie pomogło to, że mniej więcej w połowie partii szachów, "korzystając z bogatego arsenału, który zaczerpnął od posła Romana Giertycha (LPR), zażądał natychmiastowego zwołania Konwentu Seniorów".

"To spowodowało, że Anatolij Karpow zupełnie zatracił się i w drugiej części partii już mu nie szło" - dodał. (aka)

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP