Trwa ładowanie...
d25gprt

Polski alpinista zaginął w czasie wspinaczki na Mont Blanc

Francuska żandarmeria wysokogórska poszukuje Polaka, który według niej zaginął w czasie wspinaczki na Mont Blanc - informuje RMF FM. Według funkcjonariuszy, polski alpinista już od tygodnia nie dał znaku życia.
Share
Polski alpinista zaginął w czasie wspinaczki na Mont Blanc
Źródło: AFP, Fot: Philippe Desmazes
d25gprt

Jak czytamy na stronach francuskiego dziennika "Liberation", Polak rozpoczął wędrówkę 22 maja. Od poniedziałku 25 maja nie ma z nim kontaktu. Wtedy był widziany po raz ostatni w schronisku Vallot na wysokości 4 362 m n.p.m. Polaka szuka od soboty helikopter wysokogórskiej żandarmerii, który startuje z Chamonix.

Zaginiony mężczyzna to 40-letni doświadczony polski alpinista. Stamtąd miał samotnie wyruszyć na podbój najwyższego alpejskiego szczytu.

Wcześniej towarzyszący mu inny polski alpinista, który był mniej doświadczony, zrezygnował z dalszej wspinaczki. Wczoraj podał on żandarmom szczegóły trasy wybranej przez jego kolegę, ale poszukiwania tego ostatniego nie przyniosły na razie rezultatu.

Francuska żandarmeria wysokogórska z Chamonix apeluje, by osoby, które dysponują jakimikolwiek informacjami o zaginionym Polaku, jak najszybciej się z nią skontaktowany. Według funkcjonariuszy poszukiwany polski alpinista był ubrany w pomarańczowe spodnie i jasną kurtkę, miał biały kask i duży czerwony plecak.

d25gprt

Podziel się opinią

Share
d25gprt
d25gprt
Więcej tematów