Trwa ładowanie...
ycipk-10zmez
ekstradycja

Polska wydała Amerykanom Mateusza Z. Grozi mu 60 lat więzienia

Mateusz Z. został przekazany do USA w ramach ekstradycji, jakiej domagali się amerykańscy śledczy. W sobotę tamtejszy sąd podejmie decyzję w sprawie kaucji. Polakowi grozi do 60 lat więzienia za zabójstwo 24-letniej mieszkanki Chicago, do którego się przyznał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski sąd zgodził się na wydanie Polaka władzom USA
Polski sąd zgodził się na wydanie Polaka władzom USA (PAP, Fot: Mateusz Marek)
ycipk-10zmez

Krakowski sąd potwierdził, że Mateusz Z. został już wydany amerykańskim śledczym – pisze "Gazeta Krakowska". Polaka w Stanach Zjednoczonych czeka proces za zabójstwo młodej Czeszki, do którego doszło sześć lat temu.

By uniknąć kary, po dokonaniu zbrodni Mateusz Z. wyleciał z USA do Polski i zamieszkał z babcią w Krakowie. Tam dotarli do niego amerykańscy śledczy. Polak zgodził się na pobranie odcisków palców i śladów biologicznych. Złożył też zeznania. Dowody trafiły do sądu w USA, który wydał nakaz aresztowania Polaka.

ycipk-10zmez

Konieczna była jednak ekstradycja, na co zgodził się polski sąd. Teraz Mateusz Z. w USA będzie czekał na proces i wyrok. Za zabójstwo 24-letniej Czeszki grozi mu do 60 lat więzienia. Zgodnie z umową ekstradycyjną między Polską a Stanami Zjednoczonymi, po ewentualnym skazaniu Mateusza Z., będzie mógł on odbywać karę w polskim więzieniu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM

ycipk-10zmez
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10zmez

ycipk-10zmez
ycipk-10zmez
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów