Trwa ładowanie...
d2cbtlr
Polska szczepionka na COVID-19. Informacje od szefa Agencji Badań Medycznych

Polska szczepionka na COVID-19. Informacje od szefa Agencji Badań Medycznych

Polska rozpoczyna pracę nad wdrożeniem technologii mRNA nad Wisłą. - Nasz program ma na celu wytworzenie polskiej technologii po to, aby najbardziej innowacyjne polskie przedsiębiorstwa i zespoły badawcze mogły pracować nad technologią mRNA. Mamy nadzieję, że za 2-3 lata będziemy mogli rozpocząć produkcję pilotażową takich preparatów. I to nie tylko szczepionek, ale także leków onkologicznych - mówił w programie "Newsroom WP" dr Radosław Sierpiński. Pełniący obowiązki prezesa Agencji Badań Medycznych dodał, że "program służy rozwojowi nowoczesnej technologii mRNA". - Jesteśmy realistami i wiemy, że takie szczepionki nie powstają z dnia na dzień - mówił Sierpiński.

Pytanie brzmi, kiedy my będziemy mRozwiń

Transkrypcja:

Pytanie brzmi, kiedy my będziemy mogli mieć taką polską szczepionkę? Tutaj jeżeli chodzi o polską szczepionkę, to właśnie program Agencji Badań Medycznych do tego, żeby rozwinąć technologię mRNA, służy temu, żeby taka szczepionka mogła w Polsce w ogóle powstawać. Oczywiście jesteśmy realistami i wszyscy mamy świadomość, że takie szczepionkiem nie powstają z dnia na dzień. Zwracam uwagę, że szczepionki Pfizera, Moderny czy AstryZeneki to tak naprawdę kilkanaście lat ciężkiej pracy zespołów naukowych, wiele miliardów złotych, wiele miliardów dolarów zostało wpompowane w ten biznes po to, żebyśmy teraz mogli cieszyć się z tymi najnowszymi zdobyczami technologii medycznej. Ten program, który Agencja Badań Medycznych za chwileczkę ogłosił, ma również na celu wytworzenie polskich technologii w tym zakresie, po to żeby najbardziej innowacyjne polskie przedsiębiorstwa, żeby najlepsze polskie zespoły badawcze mogły nad tym pracować i za 2-3 lata mamy nadzieję, że będziemy mogli rozpocząć taką produkcję pilotażową tego typu preparatów - nie tylko jeśli chodzi o szczepionkę, ale również jeżeli chodzi o potencjalne leki onkologiczne, hematologiczne, które właśnie na tej platformie mRNA, na tej platformie przyszłości bazują.
d2cbtlr
d2cbtlr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj