Trwa ładowanie...
d1dep43

Polska/Rosja: umowa o transporcie lotniczym

Wicepremier Marek Pol i minister transportu Federacji Rosyjskiej Siergiej O. Frank parafowali w Poznaniu umowę dotyczącą komunikacji lotniczej - poinformował w czwartek wicepremier Pol. Parafowana w czwartek umowa reguluje m.in. zasady ruchu statków powietrznych nad obszarami obu państw - powiedział Marek Pol.

d1dep43
d1dep43

Wicepremier wyjaśnił, że umowa, która była częściowo wykorzystywana do tej pory, pochodzi z połowy lat 60. Dodał, że aby umowa weszła w życie, wymaga jeszcze przeprowadzenia konsultacji międzyresortowych i formalnego przyjęcia przez rządy obu krajów. Sądzę, że w ciągu najbliższych kilku tygodni umowa zostanie ostatecznie podpisana - powiedział wicepremier.

Wicepremier ujawnił, że największe spory dotyczyły przede wszystkim opłat za przeloty nad terytorium Syberii. Rosjanie naliczali dość spore stawki, co powodowało, że koszty przelotu jednego samolotu nad Syberią były ogromne, a LOT stopniowo wycofywał się z tras w głąb Azji - wyjaśnił Pol.

Rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Leszek Chorzewski powiedział, że wysokie opłaty przelotowe były jedną z przyczyn zawieszenia lotów polskiego przewoźnika do Pekinu.

Wicepremier Pol poinformował, że jeszcze do niedawna partnerzy rosyjscy nie chcieli zaakceptować jakichkolwiek korekt opłat, a negocjacje wlokły się przez wiele lat. Jednak ostatnio Rosjanie zdecydowanie ustąpili w kwestii wysokości opłat przelotowych. Wicepremier nie podał na jakie obniżki Rosjanie wyrazili zgodę.

Chorzewski zaś dodał, że nowa umowa pozwoli stronom na rozpoczęcie regularnej komunikacji lotniczej do trzech nowych punktów docelowych w każdym z państw. (jask)

d1dep43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dep43
Więcej tematów