Trwa ładowanie...

Polska przykryta mgłą - prognoza pogody na 15 i 16 października

Jak informuje IMGW, południowa i południowo wschodnia Europa będzie pod wpływem wyżów, nad pozostałymi obszarami kontynentu pogodę będą kształtowały niże z ośrodkami na Morzem Północnym i Morzem Białym. Polska znajdzie się na skraju niżu znad Morza Północnego, na zachodzie kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napłynie polarnomorska masa powietrza.

Share
Polska przykryta mgłą - prognoza pogody na 15 i 16 października
Źródło: AFP, Fot: Fabrice Cofrini
d3cthn8

Wtorek

We wtorek od Karpat po Wyżynę Śląską, Małopolską i Lubelską oraz na zachodzie kraju zachmurzenie duże, miejscami słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, rano mgły z widzialnością do 200 m, głównie na północnym wschodzie i w centrum. Temp. maks. od 12 do 14 st. na północy, wschodzie i w kotlinach górskich, do 17 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, na wschodzie większe przejaśnienia, z zachodu na południowy wschód przemieszczająca się strefa opadów deszczu, na wschodzi i wschodnim Pomorzu mgły z widzialnością do 200 m. Temp. min. od 3 do 5 st. na północnym wschodzie i na Podhalu, od 5 do 9 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, zmienny.

d3cthn8

Środa

W środę na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przed południem miejscami mgły z widzialnością do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu, w Karpatach do 20 mm. Temp. maks. od 8 do 10 st. w kotlinach górskich, od 10 do 14 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, rano zanikające mgły z widzialnością do 500 m. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego, nad ranem możliwe słabe opady deszczu. Temp. min. 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d3cthn8

Podziel się opinią

Share
d3cthn8
d3cthn8
Więcej tematów