Trwa ładowanie...

Polska pozwana do Trybunału Sprawiedliwości. Tym razem chodzi o hałas

Komisja Europejska pozywa Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE. Tym razem nie chodzi jednak o przestrzeganie praworządności nad Wisłą, a o "nieprzestrzeganie dyrektywy w sprawie hałasu".
Share
Polska została pozwana do TSUE. Tym razem chodzi o hałas
Polska została pozwana do TSUE. Tym razem chodzi o hałasŹródło: East News
d2rqg0u

KE podała, że "polskie prawo krajowe nie gwarantuje ustanowienia planów działań, które są wymagane na mocy dyrektywy niezależnie od tego, czy na danym terenie przekroczone są dopuszczalne wartości hałasu".

Komisja poinformowała, że "wciąż brakuje planów działania dla 20 głównych odcinków kolejowych i 290 głównych odcinków dróg, pomimo upływu terminu na przyjęcie takich planów działania".

"Ponadto prawo krajowe nie wymaga, aby plany działania zawierały wszystkie niezbędne elementy przewidziane w dyrektywie, w szczególności zapis konsultacji społecznych, środki dotyczące zachowania obszarów ciszy i długoterminową strategię. Dzięki konsultacjom społecznym na temat planów działania opinia publiczna może zweryfikować i wyrazić swoją opinię na temat tego, czy władze podejmują odpowiednie środki w celu zmniejszenia poziomu hałasu tam, gdzie może on być szkodliwy" - czytamy w komunikacie.

d2rqg0u

KE podała, że "Polska nie odniosła się do obaw wyrażonych w uzasadnionej opinii Komisji" w efekcie czego "kieruje sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE".

Daniel Obajtek zostanie premierem? "To plotki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rqg0u

Podziel się opinią

Share
d2rqg0u
d2rqg0u
Więcej tematów