Trwa ładowanie...
d20g0i0

Polska policja bije


Komitet Rady Europy ds. zapobiegania torturom i nieludzkiemu traktowaniu w opublikowanym w czwartek raporcie zarzuca polskiej policji i służbom więziennym stosowanie siły oraz bicie zatrzymanych. Wyraża także zaniepokojenie stale rosnącą w naszym kraju liczbą więźniów.

d20g0i0
d20g0i0

9-cioosobowa delegacja Komitetu odwiedziła w roku dwutysięcznym 29 miejsc odosobnienia w Polsce: komisariaty policji, areszty, więzienia, zamknięte zakłady psychiatryczne oraz ośrodki dla nielegalnych imigrantów.

Ogólnie raport pozytywnie ocenia sytuację w Polsce. Zwraca jednak uwagę na występujące nadal zjawisko bicia zatrzymanych. Najwięcej skarg odnotowano na posterunkach policji w Warszawie oraz w zakładzie karnym w Przemyślu. Komitet wyraził także niepokój stale rosnącą w naszym kraju liczbą więźniów i nadmiernym zagęszczeniem osób przebywających w celach.

W odpowiedzi, strona polska oświadczyła, że zamierza w ciągu najbliższych dziesięciu lat zwiększyć o 20 tysięcy liczbę miejsc w więzieniach. Zdecydowano także by kierować skazanych do zakładów o złagodzonym rygorze. (reb)

d20g0i0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20g0i0
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj