Trwa ładowanie...

"Polska pod Krzyżem". Tysiące chrześcijan będą się modlić na lotnisku w Kruszynie

W sobotę na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem odbędzie się akcja modlitewna "Polska pod Krzyżem". Zarejestrowało się na nią już 40 tys. osób, ale organizatorzy spodziewają się nawet ponad 100 tys. Papież Franciszek pobłogosławił pielgrzymów, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

Share
"Polska pod Krzyżem". Tysiące chrześcijan będą się modlić na lotnisku w Kruszynie
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1p67dz

Spotkanie modlitewne ma charakter ewangelizacyjny. Zorganizowano je w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne uroczystości odbędą się na lotnisku w Kruszynie, ale wierni będą się modlić w 800 miejscach w Polsce i na świecie - podaje tvp.info. Jak wyjaśniają organizatorzy na stronie internetowej, modlitwy są związane z rosnącą liczbą ataków na Kościół, szerzeniem się bluźnierstwa i masowymi odejściami od wiary.

Wydarzenie organizuje diecezja włocławska, a jego inicjatorem jest Maciej Bodasiński, który organizował też "Różaniec do granic".

- Główną ideą spotkania jest podwyższenie krzyża. Chodzi o to, by nie uciekać od cierpienia, lecz przyjąć je i połączyć z cierpieniem Chrystusa - wyjaśnił Maciej Bodasiński w Telewizji Republika.

d1p67dz

Media publiczne włączyły się w akcję

Główną mszę świętą w Kruszynie celebrować będzie biskup włocławski Wiesław Mering. Potem odbędzie się droga krzyżowa i adoracja krzyża.

- To będzie manifestacja nie przeciwko komuś; to będzie manifestacja za wartościami chrześcijańskimi. I w związku z tym nic dziwnego, że media publiczne będą to szeroko relacjonować, żebyśmy wszyscy mogli w tym uczestniczyć i odwoływać się do wartości, które stanowią fundament naszej kultury – zapowiedział w piątek Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Zgodnie z jego zapowiedzią, wydarzenie "Polska pod Krzyżem” będzie można śledzić online na portalu tvp.info oraz vod.tvp.pl. Z kolei Droga Krzyżowa transmitowana będzie przez TVP1 oraz Polskie Radio, od godziny 20.15 do 22.15.

Źródło tvp.info, Telewizja Republika

d1p67dz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p67dz

Podziel się opinią

Share
d1p67dz
d1p67dz
Więcej tematów