Trwa ładowanie...

Polska odpowiedziała KE ws. relokacji. "Wielu uchodźców tak naprawdę jest imigrantami"

- Są podejmowane próby utworzenia szlaków przerzutu migrantów przez Polskę. Służba Graniczna udaremnia te próby - stwierdził Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych podpisał dokument, w którym Polska odpowiada na zarzuty KE dotyczące niewywiązywania się ze zobowiązań dotyczących relokacji uchodźców.

Share
Polska odpowiedziała KE ws. relokacji. "Wielu uchodźców tak naprawdę jest imigrantami"Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1frsme

14 czerwca Komisja Europejska podjęła decyzję o wszczęciu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z "niewywiązywaniem się przez te państwa" z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te miały miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

„Nie wpuszczać, deportować, karać”. Miriam Shaded ostro o muzułmanach w TVP Info

- Przed chwilą podpisałem dokument stanowiący odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej. Zasadnicza kwestia poruszona w piśmie do KE dotyczy polityki bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest kwestią narodową, a nie wspólnotową"- powiedział Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej.

d1frsme

Relokacja nie działa tak, jak powinna

Jak podkreślił, mechanizm relokacji uchodźców jest "nieskuteczny". Minister dodał, że nie da się oddzielić uchodźców od imigrantów - nie sposób stwierdzić ich wieku, tożsamości czy pochodzenia. - Mamy bardzo duże podejrzenia, że wielu uchodźców tak naprawdę jest imigrantami ekonomicznymi - powiedział Błaszczak.

- Mechanizm relokacji jest niesktuteczny. Inne państwa też go nie wykonują. Dotąd relokowano tylko 14 proc. ze 160 tys. osób - podkreślił

W lipcu i wrześniu 2015 roku państwa członkowskie UE zgodziły się na przeniesienie 160 tys. uchodźców z Włoch oraz Grecji. Termin na zakończenie tych działań wyznaczono na wrzesień 2017 roku.

d1frsme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1frsme
d1frsme
Więcej tematów