Trwa ładowanie...

"Polska kolacja" dla pamięci ofiar Holokaustu? Włoska Polonia oburzona

W związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu restauracja w Bolonii zaprasza na "polską kolację". Menu wywołało niemałe kontrowersje wśród Polaków mieszkających we Włoszech. O sprawie została poinformowana Ambasady RP.

Share
"Polska kolacja" dla pamięci ofiar Holokaustu? Włoska Polonia oburzona
Źródło: flickr.com, fot: paul rysz
d1fwdhg

"W Dniu Pamięci - polskie menu" - tak lokal stowarzyszenia Centro Natura z Bolonii zaprasza do skorzystania ze swojej oferty przygotowanej na sobotę. Na grafice opublikowanej w sieci widnieje zdjęcie z obozu zagłady z drutem kolczastym i różą.

"Komercja w najgorszym tego słowa znaczeniu", "Szczerze to nigdy bym nie wpadła na to, żeby taki dzień świętować polskim menu", "Hańba", "Brak słów" - tak Polacy mieszkający we Włoszech komentują kontrowersyjne menu.

d1fwdhg

Sprawę nagłośniła redakcja polonijnego dwutygodnika "Nasz Świat", która postanowiła interweniować u organizatorów kolacji. - Naszym zdaniem ten pomysł godzi w pamięć o ofiarach i w naród polski - powiedziała Danuta Wojtaszczyk w rozmowie z PAP, cytowanym przez polsatnews.pl.

ZOBACZ WIDEO: Papież, Donald Trump i premier Indii najpopularniejsi na Twitterze

- Zadzwoniliśmy do restauracji, próbowaliśmy wytłumaczyć, że uważamy tę inicjatywę za niewłaściwą i nie na miejscu, ale organizator nie dał się przekonać i dodał, że nie zmieni planów, bo wszystko jest już gotowe - dodała.

Zawiadomienie o bolońskiej inicjatywie trafiło do Ambasady RP we Włoszech.

Źródło: polsatnews.pl

d1fwdhg

Podziel się opinią

Share
d1fwdhg
d1fwdhg
Więcej tematów