ycipk-1s84je

Polscy Żydzi stanowczo potępiają film amerykańskiej fundacji. Apel do Facebooka i YouTube'a

Przedstawiciele polskich Żydów zabrali głos w sprawie głośnego już spotu Ruderman Family Foundation. - Padają w nim słowa "Polish Holocaust" – "Polski Holokaust", na które to określenie nigdy się nie zgodzimy - czytamy w specjalnym oświadczeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klatka ze spotu Ruderman Family Foundation
Klatka ze spotu Ruderman Family Foundation (Ruderman Family Foundation)
ycipk-1s84je

Organizacja żydowska Ruderman Family Foundation rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji z Polską. Wyprodukowała specjalny spot, w którym przekonuje, że Polska próbuje negować Holokaust. Oskarża też rząd w Warszawie o wprowadzenie prawa, które pozwoli na wtrącenie ich do więzienia za mówienie prawdy. Padają również słowa: "Polish Holocaust", "Polski Holokaust".

Do sprawy odniósł się Lesław Piszewski przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w Polsce, Anna Chipczynska przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie oraz Michael Schudrich naczelny Rabin Polski. W wspólnym oświadczeniu stanowczo potępiają film Ruderman Family Foundation.

ycipk-1s84je

*ZOBACZ WIDEO: Amerykańsko-żydowska fundacja domaga się zerwania przez USA stosunków z Polską *

- Padają w nim słowa "Polish Holocaust" – "Polski Holokaust", na które to określenie nigdy się nie zgodzimy - czytamy w komunikacie na stronie internetowej. - My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści.

To jednak nie wszystko. Przedstawiciele Żydów w Polsce zażądali także od Youtube i Facebooka usunięcia filmu jako "wprowadzającego światową opinię publiczną w błąd."

ycipk-1s84je
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s84je

ycipk-1s84je
ycipk-1s84je