Trwa ładowanie...

Polscy Żydzi stanowczo potępiają film amerykańskiej fundacji. Apel do Facebooka i YouTube'a

Przedstawiciele polskich Żydów zabrali głos w sprawie głośnego już spotu Ruderman Family Foundation. - Padają w nim słowa "Polish Holocaust" – "Polski Holokaust", na które to określenie nigdy się nie zgodzimy - czytamy w specjalnym oświadczeniu.

Share
Polscy Żydzi stanowczo potępiają film amerykańskiej fundacji. Apel do Facebooka i YouTube'a
Źródło: Ruderman Family Foundation
d26gfaa

Organizacja żydowska Ruderman Family Foundation rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji z Polską. Wyprodukowała specjalny spot, w którym przekonuje, że Polska próbuje negować Holokaust. Oskarża też rząd w Warszawie o wprowadzenie prawa, które pozwoli na wtrącenie ich do więzienia za mówienie prawdy. Padają również słowa: "Polish Holocaust", "Polski Holokaust".

Do sprawy odniósł się Lesław Piszewski przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w Polsce, Anna Chipczynska przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie oraz Michael Schudrich naczelny Rabin Polski. W wspólnym oświadczeniu stanowczo potępiają film Ruderman Family Foundation.

ZOBACZ WIDEO: Amerykańsko-żydowska fundacja domaga się zerwania przez USA stosunków z Polską

- Padają w nim słowa "Polish Holocaust" – "Polski Holokaust", na które to określenie nigdy się nie zgodzimy - czytamy w komunikacie na stronie internetowej. - My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści.

d26gfaa

To jednak nie wszystko. Przedstawiciele Żydów w Polsce zażądali także od Youtube i Facebooka usunięcia filmu jako "wprowadzającego światową opinię publiczną w błąd."

d26gfaa

Podziel się opinią

Share
d26gfaa
d26gfaa
Więcej tematów