Trwa ładowanie...
d2ibkmj

Polscy Żydzi stanowczo potępiają film amerykańskiej fundacji. Apel do Facebooka i YouTube'a

Przedstawiciele polskich Żydów zabrali głos w sprawie głośnego już spotu Ruderman Family Foundation. - Padają w nim słowa "Polish Holocaust" – "Polski Holokaust", na które to określenie nigdy się nie zgodzimy - czytamy w specjalnym oświadczeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klatka ze spotu Ruderman Family Foundation
Klatka ze spotu Ruderman Family Foundation (Ruderman Family Foundation)
d2ibkmj

Organizacja żydowska Ruderman Family Foundation rozpoczęła zbieranie podpisów pod petycją o zerwanie przez Stany Zjednoczone relacji z Polską. Wyprodukowała specjalny spot, w którym przekonuje, że Polska próbuje negować Holokaust. Oskarża też rząd w Warszawie o wprowadzenie prawa, które pozwoli na wtrącenie ich do więzienia za mówienie prawdy. Padają również słowa: "Polish Holocaust", "Polski Holokaust".

Do sprawy odniósł się Lesław Piszewski przewodniczący Związku Gmin Żydowskich w Polsce, Anna Chipczynska przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie oraz Michael Schudrich naczelny Rabin Polski. W wspólnym oświadczeniu stanowczo potępiają film Ruderman Family Foundation.

d2ibkmj

*ZOBACZ WIDEO: Amerykańsko-żydowska fundacja domaga się zerwania przez USA stosunków z Polską *

- Padają w nim słowa "Polish Holocaust" – "Polski Holokaust", na które to określenie nigdy się nie zgodzimy - czytamy w komunikacie na stronie internetowej. - My także nie zgadzamy się z tezami nowelizacji ustawy o IPN, ale odpowiedzią na nią nie może być kampania nienawiści.

To jednak nie wszystko. Przedstawiciele Żydów w Polsce zażądali także od Youtube i Facebooka usunięcia filmu jako "wprowadzającego światową opinię publiczną w błąd."

d2ibkmj

Podziel się opinią

Share

d2ibkmj

d2ibkmj
Więcej tematów