Trwa ładowanie...
d4lkph6

Polscy żołnierze najlepsi w Europie

Podczas odbywających się 11 i 12 maja zawodów Strong Europe Tank Challenge reprezentujący Polskę żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania zajęli w działaniach defensywnych i ofensywnych odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W ofensywie lepsi byli tylko Niemcy.
Share
Żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania uczestniczą, w szkoleniu poligonowym z wykorzystaniem czołgów Leopard 2A5.
Żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania uczestniczą, w szkoleniu poligonowym z wykorzystaniem czołgów Leopard 2A5.Źródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d4lkph6

Na 11 maja zaplanowano konkurencję działań plutonu w natarciu. Żołnierze mieli za zadanie wykryć a następnie zniszczyć cele rozmieszczone w oddaleniu około dwóch kilometrów. W tej konkurencji Polakom udało się zniszczyć ponad 75 proc. celów. Natomiast za taktykę otrzymali maksymalną notę. Łącznie na 350 możliwych do zdobycia punktów otrzymali 285.

- Naszym największym "wrogiem" podczas tego strzelania w natarciu był kurz. Kiedy zmienialiśmy stanowiska oraz w czasie strzelania kłęby unoszącego się pyłu, bardzo mocno ograniczały nam widoczność - mówił sierżant Sebastian Kucharski, dowódca jednego z czołgów.

Podczas kolejnego dnia zawodów żołnierze zmagali się w konkurencji działania plutonu w obronie. Tutaj Polscy czołgiści nie mieli sobie równych. Zniszczyli 17 z 23 możliwych celów oraz otrzymali maksymalną ilość punktów za taktykę.

- Ten sukces był możliwy dzięki moim żołnierzom. Ich poświecenie połączone z doświadczeniem i umiejętnościami dał tak wysokie wyniki. Kierowcy byli prędkością plutonu, działonowi oczami, ładowniczowie siłą, a my dowódcy umieliśmy wykorzystać te walory. - powiedział po zawodach dowódca polskiego plutonu, porucznik Emil Kamiński.

d4lkph6

Podziel się opinią

Share
d4lkph6
d4lkph6
Więcej tematów