Trwa ładowanie...

Polscy turyści utknęli na lotnisku Faro. "Samolot nie przyleciał"

Grupa ok. 100 polskich turystów czeka od kilku godzin na wylot na lotnisku w portugalskim Faro. Mieli wracać do kraju samolotem Ryanair, ale maszyna nie przyleciała.

Share
Polscy turyści utknęli na lotnisku Faro. "Samolot nie przyleciał"
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Kolforn
d2pok3p

Polacy relacjonują, że nie otrzymali od obsługi portu lotniczego nic do jedzenia i picia. Nieoficjalnie dowiedzieli się, że przyczyną ich kłopotów ma być rzekoma awaria systemu na lotnisku w podwarszawskim Modlinie, przez co nie może wystartować samolot Ryanair.

- To nie jest prawdą. Nie ma żadnej awarii. Wiem, że samolot nie wyleciał, ale nie stało się to z naszej winy. Nie znam przyczyny - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Jolanta Grus, szefowa Biura Handlowo-Marketingowego portu lotniczego Warszawa-Modlin.

Zobacz też: Od "Gniezna" do "Franka" - historia nadawania imion samolotom

Nie udało nam się skontaktować telefonicznie z biurem prasowym Ryanair. Wysłaliśmy pytania ws. kłopotów polskich turystów drogą mailową - czekamy na odpowiedź.

Polscy turyści czekają na powrót do kraju. Czytelnik WP
Polscy turyści czekają na powrót do kraju. Źródło: Czytelnik WP

Turyści nie wiedzą, kiedy odlecą do Polski i czy mają czekać na lotnisku czy wrócić do hotelu.

Międzynarodowe lotnisko Faro zlokalizowane jest ok. 3 km na zachód od miasta, niedaleko wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Faro jest jedynym portem lotniczym w regionie Algarve.

d2pok3p

Podziel się opinią

Share
d2pok3p
d2pok3p
Więcej tematów