Trwa ładowanie...
d2prr5g

Polsat – pierwszy konkurent TVP na rynku krajowym

Newspix
Źródło: Newspix, fot: Kamil Nowak

Początki Polsatu sięgają pierwszej połowy lat 90. Nie łamiąc przepisów, stacja nadawała najpierw z Holandii. Polsat koncesję krajową uzyskał w 5 października 1993 roku, tym samym stając się pierwszym konkurentem TVP w kategorii telewizji naziemnej.

Pierwsza polska siedziba Polsatu miała mieścić się we Wrocławiu. Jednak po otrzymaniu koncesji na nadawanie w kraju, główna siedziba została ulokowana w Warszawie.

Pierwsza oficjalna nazwa Polsatu to PolSat. Decyzja o zmniejszeniu litery "s" w tytule została wprowadzona w życie 1 października 1994 roku. Tego samego dnia zmianie uległo logo stacji. Po raz pierwszy użyto wówczas słoneczka, które w kilkukrotnie zmienianej wersji przetrwało do dziś.

Polsat News – informacyjny kanał Polsatu

Polsat nie zatrzymał się na tylko jednym kanale. W 1997 roku uruchomiono Polsat 2. W 2000 roku powstał Polsat 2 Info, Polsat Sport i Teleuniwersytet (projekt zakończył się w 2005 roku). Następne lata przynosiły kolejne programy, m.in. Polsat Sport Extra, Polsat Futbol, Polsat Film, Polsat Café, czy kanał dla dzieci Polsat Jim Jam.

7 czerwca 2008 Polsat rozpoczął nadawanie kanału informacyjnego Polsat News. Program "na żywo" emitowany jest 7 dni w tygodniu od godziny 05:59 do 23:50. Co 30 minut nadawany jest serwis informacyjny. Wyjątkiem jest pasmo poranne, podczas którego informacje podawane są co 15 minut. Program podzielony jest na trzy pasma: poranne (Nowy Dzień), popołudniowe (W rytmie dnia) i wieczorne (Obraz dnia).

Najpopularniejszym programem Polsat News jest "Gość Wydarzeń". W jego trakcie dziennikarze przeprowadzają wywiady z politykami, celebrytami, duchownymi i ekspertami. Podczas wywiadów poruszane są zagadnienia związane z bieżącymi wydarzeniami w Polsce i na świecie. "Gościa Wydarzeń" można oglądać również na antenie Polsatu, po wieczornym wydaniu Wydarzeń. Inne popularne programy publicystyczne Polsat News to m.in. "Graffiti" i "Polityka na ostro".

Polsatnews.pl i Interia

Artykuły na temat bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie od 2015 roku można śledzić również w internetowym serwisie informacyjnym polsatnews.pl. Znajdziemy tam newsy dotyczące polityki, bieżących wydarzeń na świecie, jak również wiadomości lokalne i publicystykę.

Od 2020 roku Polsat jest również właścicielem portalu internetowego Interia.pl. Polsat zapłacił grupie Bauer 422 mln zł.

d2prr5g
Polsat – pierwszy konkurent TVP na rynku krajowym
Główna siedziba

Warszawa

Rok założenia

1992

Typ organizacji

Telewizja komercyjna

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2prr5g
d2prr5g
d2prr5g
Więcej tematów
d2prr5g