Trwa ładowanie...

Połowa Polaków nie chce powrotu Donalda Tuska. Nowy sondaż

Coraz częściej mówi się o możliwym starcie Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Ciepło o przewodniczącym Rady Europejskiej wypowiada się Grzegorz Schetyna. Ale z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że Polacy nie są do tego pomysłu przekonani.
Share
Startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich chce 34 proc. badanych
Startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich chce 34 proc. badanychŹródło: PAP, Fot: Patrick Seeger
d33jew1

Już kilka miesięcy temu przewodniczący PO powiedział, że jeśli jego partia po przyszłorocznych wyborach stworzy rząd, to Donald Tusk w 2020 r. będzie wspólnym kandydatem szerokiego obozu opozycji. Po wyborach samorządowych zapytany znowu o ewentualny powrót Donalda Tuska w roli kandydata na prezydenta odparł, że służyłoby to "odbudowaniu prestiżu i wizerunku Polski", bo nie ma lepszej osoby, żeby móc to zrobić.

Jednak z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że Polacy aż tak optymistycznie nie są do tego nastawieni. 50 proc. ankietowanych stwierdziło, że Donald Tusk nie powinien startować w wyborach w 2020 r. Natomiast 34 proc. popiera jego kandydaturę. Zdania w tej sprawie nie miało 16 proc. badanych.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzono w dniach 17-18 października metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1086 dorosłych Polaków.

d33jew1

Zobacz także: Sikorski: Modlę się o to, by w Polsce doszło jeszcze do starcia Tusk-Kaczyński

Na początku października o to samo pytano w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl. Wtedy również większość ankietowanych była przeciwna powrotowi Donalda Tuska.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d33jew1

Podziel się opinią

Share
d33jew1
d33jew1
Więcej tematów