Trwa ładowanie...
d38da2e

Polityk Nowoczesnej o radnych PiS: to biali, heteroseksualni katolicy

Warszawski radny Nowoczesnej Marek Szolc udzielił osobliwej wypowiedzi podczas sesji rady miasta. Polityk uznał, że jego koledzy z PiS nie mogą mieć pojęcia o LGBT ze względu na swoją rasę, religię i płeć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Szolc i Monika Rosa z Nowoczesnej
Marek Szolc i Monika Rosa z Nowoczesnej (PAP)
d38da2e

Podczas sesji Rady Miasta Warszawy radny Szolc oświadczył, że musi udzielić radnym z PiS "korepetycji", gdyż, jego zdaniem, nie znają tematyki LGBT.

- Pozwolicie więc, że ja dam kilka korepetycji radnym Prawa i Sprawiedliwości z polityk równościowych, z tego jak wygląda sytuacja osób LGBT w Polsce. Ale nie mam do Państwa pretensji, że nie mają o tym pojęcia. Przecież klub, w którym na 19 osób mamy szesnastu białych, katolickich heteroseksualnych mężczyzn, chyba że o czymś nie wiem, może mieć marne pojęcie o tych sprawach - tłumaczył z mównicy.

Dla wzmocnienia przekazu i, być może, rozdrażnienia polityków PiS, Szolc był ubrany w koszulkę z orłem na tle tęczy. Ów symbol stał się obiektem krytyki prawicowych polityków i publicystów, a szef MSWiA Joachim Brudziński nazwał go "oczywistą prowokacją środowisk LGBT".

d38da2e

Przypomnijmy, w marcu tego roku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał kartę LGBT plus. Deklaracja wiąże się z wprowadzeniem "edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)”.

Zobacz także: Tarczyński czeka na rywala. "Nikt się nie zgłosił"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38da2e

Podziel się opinią

Share

d38da2e

d38da2e
Więcej tematów