Trwa ładowanie...
d2fknw1

Poligonowe szkolenie księży kapelanów WP

Kilkudziesięciu księży kapelanów Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego rozpoczyna w środę, desantem na plażę w Dziwnowie (woj. zachodniopomorskie), szkolenie poligonowe. Ćwiczenia rozegrają się na poligonach Wybrzeża Środkowego.

d2fknw1
d2fknw1

Część szkolenia odbędzie się na poligonach w Ustce, Wicku Morskim i Darłowie, reszta na okrętach Marynarki Wojennej.

Kapelani zapoznają się z organizacją szkolenia i służbą na okrętach Marynarki Wojennej oraz współdziałaniem poligonowym różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Księża będą się szkolić również z teorii w naszej jednostce - powiedział rzecznik Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce kmdr. ppor. Marian Jarczyński.

Po desancie na plażę księża kapelani wezmą udział w morskim ćwiczeniu taktycznym i zostaną zgrupowani na pokładzie okrętów transportowo-minowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Kapelani zostaną podzieleni na grupy i będą pełnić całodobowe wachty na okrętach oraz wezmą udział w alarmach bojowych - dodał Jarczyński.

W trakcie ćwiczeń wizytę kapelanom złożą biskup polowy Wojska Polskiego gen. Leszek Sławoj-Głódź oraz dowódca Marynarki Wojennej adm. Ryszard Łukasik.(miz)

d2fknw1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fknw1
Więcej tematów