Trwa ładowanie...
d3o5ru0
TVP

Policyjny nalot na giełdę w Balicach

To był jedna z największych akcji policyjnych na giełdzie w Balicach w ciągu ostatnich lat. Mundurowi zabezpieczyli 5300 płyt z pirackimi filmami, grami i muzyką. W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. 25- i 27-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policyjny nalot na giełdę w Balicach
(WP, Fot: Paweł Kozioł)
d3o5ru0

Krakowską giełdę elektroniczną w swoim życiu odwiedził choć raz każdy krakowianin. Jeszcze 15 lat temu przy ul. Balickiej (później też w Balicach) raz w tygodniu powstawało prawdziwe miasto piratów - setki stoisk z nielegalną muzyką, filmami i grami. Dyskografię swojego ulubionego artysty można było zdobyć za 15 złotych, a później za 5 złotych wymienić na inną płytę.

W ostatnich latach ruch na giełdzie znacznie zmalał. Krakowianie zaczęli filmy i muzykę ściągać przez internet. Nie oznacza to jednak, że baliccy piraci zniknęli. Regularnie na giełdę organizowane są policyjne naloty. Podczas ostatniej akcji mundurowi zabezpieczyli 5300 nielegalnych płyt. Zatrzymali też dwie osoby, przez które legalni producenci stracili ponad pół miliona złotych. 25- i 27-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

d3o5ru0

Podziel się opinią

Share
d3o5ru0
d3o5ru0
Więcej tematów