Trwa ładowanie...

Policjant postrzelony podczas interwencji w hipermarkecie

W niedzielę, około godz. 2.30. przed hipermarketem Tesco przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy, podczas interwencji został postrzelony policjant. Funkcjonariusz w stanie ciężkim został przewieziony do jednego ze szpitali. Zatrzymano 26-letniego sprawcę.

Share
Policjant postrzelony podczas interwencji w hipermarkecie
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d2rp275

- Dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z hipermarketów. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję potwierdzili ten fakt i w związku z tym, że mężczyzna miał kilka powierzchownych ran wezwali karetkę i wyprowadzili go na zewnątrz - powiedział Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jak dodał, zatrzymany mężczyzna podczas szamotaniny wyciągnął broń jednemu z policjantów i oddał w jego kierunku strzał. Interweniujący funkcjonariusz został ciężko ranny, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

d2rp275

- Po kilku minutach mężczyzna został zatrzymany przez inny patrol na ul. Bełzy. Ranny policjant trafił do szpitala. Jego rodzinie udzielono już pomocy psychologicznej - poinformował Duziak.

Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie). W chwili zatrzymania był trzeźwy. Zostało również przeprowadzone badanie narkotestem, aby sprawdzić czy mężczyzna nie jest pod wpływem innego środka odurzającego. Na wyniki tej ekspertyzy trzeba poczekać.

26-latek trafił do szpitala, skąd zostanie doprowadzony do policyjnego aresztu.

d2rp275

Podziel się opinią

Share
d2rp275
d2rp275
Więcej tematów