Trwa ładowanie...
policja

Policjanci z Gdańska zatrzymani. Nieoficjalnie: za znęcanie się nad bezdomnym

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy biura spraw wewnętrznych. Oficjalnie za "nieetyczne i nielicujące z etosem służby zachowanie". Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o znęcanie się nad bezdomnym.

Share
Policjanci z Gdańska zatrzymani. Nieoficjalnie: za znęcanie się nad bezdomnym
Źródło: East News, fot: Damian Klamka
d1oi4w8

Komunikat pomorskiej policji wyjaśnia, że obaj zatrzymani dopuszczali się w trakcie służby "licznych przestępstw". Podkreśla się w nim, że czyny, które popełniali policjanci, stoją w sprzeczności z "jakąkolwiek etyką" i nie mają nic wspólnego "ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant".

"Zapewniamy, że nie ma miejsca w szeregach policjantów na tego typu osoby" - czytamy na stronie pomorskiej policji. Mundurowych oskarżanych o nieetyczne zachowanie zatrzymali w czwartek późnym wieczorem funkcjonariusze gdańskiego biura spraw wewnętrznych.

Reporter RMF FM nieoficjalnie dowiedział się, że policjanci mieli znęcać się i poniżać bezdomnego.

Zobacz też: Policja pokazała bulwersujące nagrania. Oto potencjalni mordercy drogowi

Obaj policjanci są zawieszeni w obowiązkach służbowych, wkrótce mają zostać wydaleni ze służby. Są do dyspozycji prokuratury. Za przestępstwa, których mieli się dopuszczać, grożą im konsekwencje karne.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oi4w8

Podziel się opinią

Share
d1oi4w8
d1oi4w8
Więcej tematów