ycipk-2xwed3

Busko-Zdrój. Skandal ze zdjęciami z komendy. "Poniżali zatrzymanych"

Policjanci z Buska-Zdroju mieli poniżać i wyśmiewać zatrzymanych bezdomnych. "Sexi papi" i "Mongoł" - m.in. takie określenie miały paść w komentarzach pod zdjęciami, które mieli zrobić kobiecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Busko-Zdrój. Policjanci mieli robić zdjęcia zatrzymanym i im ubliżać
Busko-Zdrój. Policjanci mieli robić zdjęcia zatrzymanym i im ubliżać (twitter.com/Joanna_Makosa/Radio Zet/screen)
ycipk-2xwed3

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju w woj. świętokrzyskim mieli poniżać zatrzymanych oraz robić im zdjęcia na podłodze jednostki i w toalecie - podaje Radio Zet.

Fotografie bezdomnych mundurowi mieli przesyłać sobie komunikatorami. W prywatnych konwersacjach mieli w obraźliwy sposób komentować wygląd zatrzymanej kobiety.

- Nic im nie można udowodnić, a kierownictwo nie reaguje, bo dawało na to pozwolenie - opowiada anonimowo jeden z policjantów, który zdecydował się przerwać milczenie i porozmawiać z reporterką stacji. Dziennikarka pokazała zrzuty ekranów z ze zdjęciami i komentarzami.

ycipk-2xwed3

Zobacz także: Tajne sondaże niekorzystne dla PiS? Tajemnicza odpowiedź Lubnauer

Zdaniem funkcjonariusza bezdomni zostali zatrzymani tylko dlatego, żeby poprawić wyniki komendy w statystykach. Według niego, zatrzymanym ubliżano i pozbawiano ich podstawowych praw, które przysługują w takiej sytuacji.

ycipk-2xwed3

Sprawą zbyt dużej liczby mandatów Komenda Główna Policji zainteresowała się już wcześniej i materiały w tej sprawie przekazała Prokuraturze Okręgowej w Kielcach. W komendzie w Busku-Zdroju trwa także postępowanie Biura Spraw Wewnętrznych KGP ws. podejrzenia mobbingu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2xwed3

ycipk-2xwed3
ycipk-2xwed3