Trwa ładowanie...
d1lbbvn

Policja zatrzymała byłego komornika. Ukradł prawie 3 miliony złotych

Funkcjonariusze pracowali nad sprawą przez ponad rok. 61-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu, a do sądu trafił już akt oskarżenia. Mężczyzna oszukał ponad 500 osób, za co usłyszał niemal 400 zarzutów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zatrzymała byłego komornika za przywłaszczenie pieniędzy
Policja zatrzymała byłego komornika za przywłaszczenie pieniędzy (Policja.gov.pl)
d1lbbvn

Śledztwo ws. byłego komornika wszczęto po kontroli Przewodniczącego Rady Izby Komorniczej w Poznaniu. Jak się okazało w kasie kancelarii komorniczej brakowało 2,8 miliona złotych. Dochodzenie prowadzi policja z Gorzowa Wielkopolskiego razem z Prokuraturą Okręgową w Zielonej Górze. Funkcjonariusze dokładne szczegóły sprawy ustalali przez ponad rok.

61-latek miał przekroczyć uprawnienia prowadząc wiele postępowań egzekucyjnych, z których przywłaszczał sobie pieniądze. Mężczyzna nie przekazywał gotówki zajętej od dłużników na konta wierzycieli lub robił to ze sporymi opóźnieniami. Dodatkowo zabierał też odsetki, które powinni dostać wierzyciele za niewywiązanie się z terminu przekazania środków.

d1lbbvn

Łącznie poszkodowanych zostało 527 osób. Były komornik został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Sąd Rejonowy zdecydował, że 61-latek trafi na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Do sądu trafił już akt oskarżenia w sprawie. Mężczyzna usłyszał niemal 400 zarzutów korupcyjnych.

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lbbvn

Podziel się opinią

Share

d1lbbvn

d1lbbvn
Więcej tematów