Trwa ładowanie...
d3pezob
Policja

Policja zatrzymała 32-letniego Niemca, który na autostradzie A4 ostrzelał auto Polaka

Opolska policja zatrzymała 32-letniego obywatela Niemiec, który na autostradzie A4 w okolicach Brzegu ostrzelał samochód, którym jechał Polak z 2-letnim dzieckiem. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.
Share
Policja zatrzymała 32-letniego Niemca, który na autostradzie A4 ostrzelał auto Polaka
Źródło: Fotolia
d3pezob

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 17.00 na opolskim odcinku autostrady A4. Do jadącego w kierunku Wrocławia bmw, kierowanego przez 44-latka, zaczął strzelać z pistoletu pneumatycznego, jadący obok kierowca mercedesa.

Mężczyzna sprowadził zagrożenie życia dla podróżującego autem mężczyzny z 2-letnim dzieckiem. Na szczęście ani kierowcy, ani dziecku nic się nie stało. W aucie została natomiast rozbita warta 500 złotych tylna boczna szyba.

Jak poinformował w rozmowie z WP kom. Hubert Adamek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, po zdarzeniu obaj mężczyźni zjechali z autostrady i zatrzymali się na poboczu. Pokrzywdzony mężczyzna powiadomił o sytuacji policjantów, którzy zatrzymali sprawcę strzelaniny. Okazał się nim 32-letni obywatel Niemiec.

d3pezob

Mężczyzna tłumaczył się, że strzelał do bmw, bo wcześniej jego kierowca miał zajeżdżać mu drogę. - To tłumaczenie brzmi mało prawdopodobnie, jednak nawet jeśli tak było, nie uprawniało to 32-latka do działań, które podjął - powiedział kom. Adamek.

Kierowca mercedesa usłyszał zarzuty związane z bezpośrednim narażeniem na utratę życia osób podróżujących bmw, a także zniszczenia mienia. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat więzienia.

Mężczyzna nie został aresztowany. Jak powiedział Adamek, "nie było potrzeby zastosowania środka zapobiegawczego wobec obywatela Niemiec, który często przebywa na terenie Polski".

d3pezob

Podziel się opinią

Share
d3pezob
d3pezob
Więcej tematów